Sport
AZS UWM podejmuje Delectę Bydgoszcz

AZS UWM podejmuje Delectę Bydgoszcz

Akademicy zagrają pierwszy mecz w ramach II rundy Play-Off o miejsca 5-8.


Przygotowując się do rywalizacji z Delectą Bydgoszcz, olsztyńscy akademicy rozegrali sparing z półfinalistą I ligi - Treflem Gdańsk. Trenerzy obu zespołów umówili się na pięć setów. Olsztynianie pokonali Gdańszczan 4:1. Zarówno trener Mariusz Sordyl jak i Jerzy Strumiło wykorzystali wszystkie ustawienia swojego zespołu i wypróbowali wszelkie warianty gry.


- Pomimo tego tygodnia przerwy w grze, w dalszym ciągu pracujemy dobrze - mówi trener Mariusz Sordyl. Chłopaki pracują lepiej niż myślałem. Cieszę się, że udało nam się rozegrać ten mecz sparingowy z Treflem - dodał trener AZS UWM.


Siatkarze liczą na wsparcie kibiców i wspólną walkę o to, aby w niedzielę nie był to ostatni mecz w hali Urania sezonu 2009/2010. Albowiem o miejsca 5 - 8 gra się do dwóch wygranych meczów, natomiast w III rundzie nie będą rozgrywane mecze o VII miejsce. Dlatego też należy zrobić wszystko, aby siatkarze AZS UWM Olsztyn powrócili jeszcze w tym sezonie do hali Urania.


- Chciałbym, żeby to poniedziałkowe spotkanie nie było ostatnim we własnej hali w tym sezonie - stwierdza atakujący Wojciech Winnik. Po to trenujemy, by walczyć w każdym spotkaniu. Chcemy zapewnić AZSowi piąte miejsce i europejskie puchary w przyszłym sezonie. Sezon faktycznie zbliża się do końca, ale my nie myślimy jeszcze o tym gdzie zagramy w kolejnym sezonie. Mamy ogromny szacunek do swojej pracy, którą wykonaliśmy w tym sezonie i dopingujemy się do walki do końca, bo to może nam pomóc w podpisaniu nowego kontraktu w AZSie, czy innym klubie - dodaje.


Najbliższy mecz zostanie rozegrany w poniedziałek 19 kwietnia w olsztyńskiej hali Urania. Początek spotkania o godzinie 18.00. Drugi i ewentualnie trzeci mecz rozegrany zostanie w dniach 22 i 23 kwietnia w Bydgoszczy.


Sprzedaż biletów na poniedziałkowy mecz jest prowadzona w siedzibie Klubu AZS UWM do piątku w godzinach 8.00 - 15.00 oraz w poniedziałek do godziny 13.00. W Sklepie Olimp-Sport na Starym Mieście sprzedaż biletów odbywa się do piątku w godzinach 11.00 - 19.00 oraz w sobotę w godzinach 11.00 - 15.00. Będzie możliwość zakupu biletu w dniu meczu w kasie biletowej hali Urania od godziny 16.00. Koszt biletu wynosi 10 zł.


Marta Panasiuk