Sport
Najlepiej im idzie na przełaj

Najlepiej im idzie na przełaj

Studenci UWM biegają w przełajach najszybciej spośród wszystkich studentów polskich uniwersytetów, zaś nasze studentki niewiele im ustępują.

 

W dniach 5-6 kwietnia w Łodzi odbyły się jubileuszowe XXX Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Zawody organizowane przez Politechnikę Łódzką toczyły się w zimowej aurze. Nie odstraszyło to jednak licznie zgromadzonych na starcie zawodniczek i zawodników. Mocnym akcentem swoją obecność zaznaczyli reprezentanci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy zdobyli łącznie 6 medali.


W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Uniwersytetów mężczyźni zajęli I miejsce, a drużyna kobiet II miejsce. W punktacji generalnej, czyli wszystkich uczelni, naszej kobiecej ekipie zabrakło niewiele, aby stanąć na podium. Tylko 1 pkt dzielił ją od miejsca III, a 2 pkt. zabrakło jej do srebra. Nasi studenci osiągnęli także bardzo dobre wyniki w klasyfikacjach indywidualnych. Złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów wywalczyli: Aleksandra Lisowska na dystansie 3 kilometrów i Kamil Wołoszyk na 9 kilometrów. Srebrny medal na dystansie 3 kilometrów zdobyła Monika Jackiewicz, a brązowy na 6 kilometrów Martyna Konarzewska.


Skład reprezentacji UWM
kobiety:
Aleksandra Lisowska - WNS
Monika Jackiewicz - WPiA
Martyna Konarzewska - WPiA
Monika Kulesa - WNT
Paulina Tapek - WNoŚ
Lucyna Kopeć - WNoŚ
Judyta Neścior - WNM
Róża Furgoł - WKŚiR

mężczyźni:
Kamil Wołoszyk- WGiGP
Zbigniew Rogowski- WPiA
Michał Kanigowski- WGiGP
Aleksander Wiśniewski - WNT
Dawid Wronowski - WNT
Rafał Wronowski- WNT
Sebastian Najmowicz - WNoŚ