AZS UWM wśród najlepszych

W klasyfikacji sportowej dzieci i młodzieży klub Sportowy AZS UWM jest najlepszy w województwie i 7. w Polsce.

Klub Sportowy AZS UWM w 2012 roku okazał się najlepszy w województwie w klasyfikacji sportu młodzieżowego i zajął 7. miejsce w Polsce na 3315 klasyfikowanych klubów.
Podczas Gali Sportu zorganizowanej 6 marca 2013 r. przez Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został nagrodzony przez marszałka województwa. Wyróżnienie w imieniu prezesa klubu prof. Ryszarda Góreckiego odebrał prorektor ds. nauki UWM prof. Jerzy Jaroszewski.

Jacek Protas - marszałek województwa wyróżnił nie tylko klub, ale też nagrodził statuetkami za wybitne osiągnięcia sportowe wielu zawodników KS AZS UWM.

Stypendia sportowe otrzymali: Kacper Kozłowski (na zdjęciu)  - uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, 4. w sztafecie 4x400 m na Mistrzostwach Europy Seniorów; Karol Zalewski - srebrny medalista Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie 4x400 m, 3-krotny złoty medalista Mistrzostw Polski; Aleksandra Lisowska - brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Świata w biegach przełajowych; Adam Jabłoński - 4 w sztafecie 4x400 m na Mistrzostwach Świata Juniorów; pływacy Krzysztof Pielowski i Sylwester Borowicz-Skoneczny - wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski seniorów w pływaniu i Patryk Chodnicki - teakwondzista.

Oprócz stypendiów sportowych wielu sportowców KS AZS UWM otrzymało pamiątkowe puchary za wybitne osiągnięcia sportowe na Mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów z lekkiej atletyki, pływania, taekwondo.

Nagrodę za pracę szkoleniową otrzymał również Zbigniew Ludwichowski - trener sekcji LA.
Na tak wysokie miejsce w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży KS AZS UWM złożyły się znakomite występy naszych młodych sportowców w taekwondo olimpijskim, lekkiej atletyce, piłce siatkowej chłopców, badmintonie i żeglarstwie.

Podziękowania za tak wysokie wyniki sportowe należą się również licznej grupie trenerów pracujących z grupami młodzieżowymi.

Galeria zdjęć TUTAJ

mr