Nowe władze KS AZS UWM

Klub Sportowy AZS UWM ma nowe władze. Na walnym zebraniu (18.12.) zostały wybrany zarząd na kadencję 2012-2014. W fotelu prezesa zasiadł rektor prof. Ryszard Górecki.

Walne zebranie odbywa się raz na cztery lata, zawsze w roku wyborów rektorskich. Kandydaci na prezesa są zgłaszani przez delegatów poszczególnych sekcji.
- Kandydatura nowego prezesa została zatwierdzona jednogłośnie - mówi mgr Grzegorz Dubielski, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM.

Oprócz prezesa, został wybrany także nowy zarząd. Oto jego skład: prof. Janusz Piechocki, prorektor UWM ds. studenckich, dr inż. Aleksander Socha, kanclerz UWM, Grzegorz Dubielski (kierownik SWFiS), Marek Roguski (zastępca kierownika SWFiS), Grzegorz Krzan (piłkarz siatkowy), Tomasz Jankowski (wiceprezes Indykpol AZS Olsztyn), Zbigniew Ludwichowski (trener), Łukasz Źróbek-Różański, Dariusz Nowicki (trener, kierownik szkoły Korio taekwondo), Sebastian Witczak (piłkarz ręczny).

Zawodnicy AZS UWM odnoszą wiele sukcesów w kraju i zagranicą. Uczestnikami Igrzysk Olimpijskich w Londynie byli: lekkoatleta Kacper Kozłowski startujący w sztafecie 4x400 m oraz pływaczka Aleksandra Putra w sztafecie 4x200 metrów.
W Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie startowała lekkoatletka Anna Duzikowska, na 400 metrów zajmując 6. miejsce. Bardzo dobrze w zaprezentowali się także nasi żeglarze. Załoga klasy „49-er" Tomasz Januszewski i Jacek Nowak byli w czołówce Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych zdobyła Aleksandra Lisowska.
KS AZS UWM to stowarzyszenie sportowe z odrębnością prawną. W 2012 roku dzięki dobrym wynikom sportowym na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych KS AZS UWM znalazł się na 7. miejscu na 2926 sklasyfikowanych klubów. Jest to najwyższe miejsce w historii Klubu.

W strukturze klubu działa Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego. Zadaniem ACSS jest wspieranie szkolenia zawodników uzdolnionych sportowo przygotowujących się do mistrzowskich imprez międzynarodowych, w tym Uniwersjad, Akademickich Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. W tym roku szkoleniem objętych zostało 22 zawodniczki i zawodników z sekcji badmintona, lekkiej atletyki, taekwondo, żeglarstwa i pływania.

opr. mah