Kultura

Pędzlem wyzwolę ją...Profesor Eugeniusz Geno Małkowski z Wydziału Sztuki UWM rozpoczyna 15 listopada malowanie cyklu aktów kobiecych. Seria dwudziestu portretów będzie nosić nazwę „Kobieta wyzwolona". Wernisaż zaplanowano 15 stycznia w Galerii Rynek na Starym Mieście.

Kultura

Wernisaż z medalionemProf. Małgorzata Chomicz z Wydziału Sztuki UWM otrzymała doroczną Nagrodę Prezydenta Olsztyna w dziedzinie kultury, do której dołączony jest Medalion św. Jakuba.

Kultura

Orkiestra z Grand Prix!Akademicka Orkiestra Dęta z Grand Prix V Festiwalu „O Warmio Moja Miła" im. Feliksa Nowowiejskiego.

Walijczyk kręci film w KortowieStołówka studencka „Kuźnia smaków" stała się na kilka godzin planem filmowym. Fabularny film kręcił tu Darren Darko, walijski reżyser od 2 lat mieszkający w Polsce.