Kultura

Znani z tego, że są znani„Kortowskie Spotkania z Literaturą" zaczynają się na stałe wpisywać w intelektualny krajobraz Kortowa. W miniony czwartek 25. listopada gościnny wykład wygłosił słynny polski medioznawca prof. dr hab. Wiesław Godzic.

Wernisaż gestów znaków i symboliW salach wystawowych olsztyńskiego BWA można oglądać wystawę prac artystów wykładowców Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM "Gesty, znaki, symbole". Różne techniki, różna tematyka, odmienne osobowości i temperamenty artystyczne. Wernisaż odbył się 18 listopada.

Nie wyobrażam sobie życia bez czytaniaDoktor Bernadetta Darska dostała nagrodę prezydenta Olsztyna w dziedzinie kultury.

Kultura

Skąd w panu tyle ohydy?Mistrzowie powieści kryminalnej - Marek Krajewski i Mariusz Czubaj - gościli na UWM podczas drugich „Kortowskich Spotkań z Literaturą", organizowanych przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Instytut Filologii Polskiej.

Kultura

Pustynia - realna i symbolicznaBiel, czerń i figury geometryczne. Minimalizm i prostota oznaczające drogę człowieka od narodzin, aż do śmierci. Wernisaż „Geometria pustyni" to pożegnalny akcent, kończący 8-letnią karierę olsztyńską prof. Stanisława Andrzejewskiego.

Kultura

Armenia jest jak kobietaOrmianin pęka z dumny - produkuje najlepszy koniak, jego kraj przyjął pierwszy na świecie chrześcijaństwo jako religię narodową, ciągle musi o coś walczyć a po deptakach Erywania przechadzają się najpiękniejsze kobiety na Kaukazie.

Kultura

Pejzaż malowany winemStudenci Wydziału Sztuki wzięli udział w nietypowym przedsięwzięciu. We Włoszech malowali... winem.

Utrwal przestrzeń - konkurs filmowyMasz ciekawy pomysł na film krótkometrażowy? Zgłoś się do konkursu organizowanego przez Katedrę Socjologii UWM podczas VIII edycji Olsztyńskich Dni Nauki.

Nagrodę rektora wytańczył ZPiT Kortowo Tegoroczną nagrodę kulturalną rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Kortowo. To najstarsza i najbardziej zasłużona „instytucja kulturalna" naszej uczelni.

Kultura

Fotograficzna twarzMały Wydział Sztuki UWM, znajdujący się daleko poza Kortowem, pokazał w tym roku swoją fotograficzną twarz, prezentując wystawę prac studentów z pracowni dra Janusza Połoma w Klubie Bacclarium.