Piotr zaśpiewał poezję najlepiejPiotr Szauer, olsztyński pieśniarz, dziennikarz Radia UWM FM zwyciężył w tegorocznym konkursie Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.

Kultura

Z Wileńszczyzny rodemTowarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej podjęło inicjatywę spisania i wydania wspomnień ludzi Kresów, osiadłych na Warmii i Mazurach. Wspólnym wysiłkiem Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz towarzystwa ukazał się pokaźnej objętości tom wspomnień.

40 śmiałków będzie malować przez 24 godzinyW dniach 4 - 5 czerwca na Scenie Staromiejskiej czterdziestu uzdolnionych studentów i uczniów kierunków plastycznych podejmie się wyzwania stworzenia 960 prac malarskich w 24 godziny.

Kultura

Katyń - ocalić od zapomnieniaUczcić śmierć, aby ocalić od zapomnienia tych, którzy zginęli 71 lat temu.

Olsztyńskie tulipany dla JaponiiProf. Leszek Szarzyński z Katedry Muzyki na Wydziale Sztuki UWM od wielu lat jest związany z Japonią. Ma w tym kraju znajomych. Jest również ambasadorem japońskiej firmy Pearl produkującej flety. Zorganizował więc akcję pomocy „Polskie tulipany dla Japonii".

Kultura

Ptasi raj najpiękniejszy Album fotograficzny Warmia Ptasi raj autorstwa Andrzeja Waszczuka – to w ocenie jury najlepsze wydawnictwo poświecone naszemu regionowi, które napłynęło na konkurs rektora UWM.

Kultura

Uniwersytet wspiera cud naturyJuż po raz drugi prof. Józef Górniewicz, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ogłasza Konkurs na najlepsze wydawnictwo o Warmii, Mazurach i Powiślu. Konkurs jest formą promocji Warmii, Mazur i Powiśla oraz wydawców. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o regionie.

Kultura

Postaw się... w roli mordercyPodczas kolejnych "Kortowskich spotkań z literaturą" gościem był Wojciech Tochman, promujący swoją najnowszą książkę „Dzisiaj narysujemy śmierć", będącą efektem podróży do Rwandy. To reporterska opowieść o tym, jakie konsekwencje niesie ludobójstwo nie tylko dla jego sprawców i ofiar, ale także dla nas - świadków.

Kultura

Czy kultura polubi kotlet?Co drugi poniedziałek miesiąca od godz. 13 w „Kuźni Smaków" oprócz obiadów studenci będą konsumować specjalnie dobrane, wyselekcjonowane dania kulturalne najwyższej jakości. Na pierwszą przekąskę poszedł Zmarnowany Potencjał.

Kultura

"Myszki" pokazują twarzeFotografie członków Studenckiego Naukowego Koła Fotograficznego „Myszki" można oglądać w Centrum Nauk Humanistycznych.