Zwróć uwagę na młodą sztukęMoże wśród młodych olsztyńskich artystów kryje się przyszła sława światowego formatu? Może warto zainwestować w prace młodych, nieznanych twórców?

Kultura

Kulturalny weekend on lineW sobotę i niedzielę przeprowadzimy dwie transmisje na żywo wydarzeń kulturalnych, które odbędą się na UWM.

Kultura

Okudżawa - brat poetaMelodia i słowa Okudżawy wciąż jednoczą miłośników poezji, bo wciąż są ludzie, którzy lubią pogrążyć się w zadumie, smutku i refleksji nad ludzkim losem.

Uczniowie szkół średnich! Do piór!Instytut Filologii Polskiej UWM organizuje konkurs poetycki o "Trzcinę Kortowa". O poezji i idei konkursu mówi jeden z jego jurorów - dr hab. Zbigniew Chojnowski, prof. UWM.

Mistrz i uczeń. Ręka w rękę, oko w okoTakiej wystawy w historii Wydziału Sztuki jeszcze nie było. Po raz pierwszy na jednej wystawie pokazali swoje prace wykładowcy i studenci. Efekt można oglądać w galerii Zamek w Reszlu (20.01).

Świąteczny koncert słowiczych kolędW Bibliotece Uniwersyteckiej już świąteczna atmosfera. W holu przy słynnej choince ułożonej z książek z koncertem kolęd 15 grudnia wystąpił dziecięcy zespół „Wołyńskie Słowiki" z Łucka.

Kultura

Folklor w nowoczesnej formieW galerii Centrum Konferencyjnego niecodzienna wystawa. Od 25 listopada można oglądać fotografie Jakuba Obarka, fotografa, copywritera, poety. Jako modelki wystąpiły tancerki Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, studentki naszego uniwersytetu.

Czterdzieste urodziny Instytutu Muzyki UWMInstytut Muzyki UWM ma już 40 lat! W tym czasie ukończyło go 913 absolwentów. Wśród nich jest , Stefan Brzozowski, Basia Raduszkiewicz, Marcin Wawruk i Paweł Grzegorczyk z zespołu Hunter. Studiował na nim Ryszard Rynkowski, a studiują obecnie członkowie zespołu „Enej".

Kultura

Jesienna wystawa grafikDo końca roku w Muzeum Warmii i Mazur będziemy mogli podziwiać prace polskich i szkockich artystów tworzących różne formy graficzne. Pierwsza wspólna wystawa to efekt starań mgr Beaty Kołakowskiej, asystentki w Katedrze Architektury Krajobrazu WKŚiR UWM.

Piękno jest po to, aby zachwycałoSą pracownikami UWM, ale łączy ich znacznie więcej - zamiłowanie do sztuki. W Dzień Edukacji Narodowej, 14 października, odbył się po raz pierwszy Wernisaż Artystów Nieprofesjonalnych Pracowników UWM.