Kultura

Wszędzie grająI wszyscy jesteśmy melomanami. Olsztyn włączył się w obchody międzynarodowego Święta Muzyki. 21 czerwca można było słuchać muzyki i śpiewu w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Zaśpiewali i zagrali również artyści z UWM

Kultura

Piknik sztuk pięknych Odciskanie w glinie pieczęci i rzeźbienie, malowanie portretów, street art, nieszablonowe szablony, tatuaże ze zmywalnych farb, muzyka i śpiew. W letniej atmosferze sobotniego popołudnia (15.06.) na rynku Starego Miasta Wydział Sztuki UWM zaprosił olsztyniaków na piknik.

Kultura

Merkury i muzy…Czyli galeria w galerii. Największe olsztyńskie centrum handlowe "Alfa" przestanie być kojarzone tylko z zakupami. Na I piętrze "Alfy" w pomieszczeniu po sklepie zaczęła działać "Galeria w drodze". Pierwszy wernisaż odbył się 14 czerwca.

Kultura

Kolor kontra kreskaNieustannie zadawane pytanie – co jest ważniejsze w obrazie? Kolor czy kreska? Dziewięcioro wykładowców i artystów z Wydziału Sztuki UWM zaprosiło do dyskusji, wystawiając swoje prace w galerii Biblioteki Uniwersyteckiej (16.04.).

Kultura

Laur dla Małgorzaty ChomiczProfesor Małgorzata Chomicz, artystka i wykładowczyni w Instytucie Sztuk Pięknych UWM otrzymała „Laur Najlepszym z Najlepszych". To nagroda przyznawana przez marszałka województwa.

Kultura

Biały ZagrzebW holu pod kopułą w Bibliotece Uniwersyteckiej można podziwiać oryginalną instalację – kilka lekkich, białych . wiszących na linkach prostokątów. To instalacja Biały Zagrzeb Hanibala Salvaro Haniego, chorwackiego artysty. Wernisaż odbył się 5 marca.

Kultura

Galeria w rektoracie W Rektoracie na I piętrze powstała nowa galeria sztuki. Jako pierwsi swoje prace zaprezentowali studenci i pracownicy z pracowni rzeźby dr. Izydora Borysa. Wernisaż odbył się 22 lutego.

Kultura

Kolędujmy razemŚwięta już minęły, ale świąteczna atmosfera trwa. W olsztyńskiej katedrze z koncertem kolęd wystąpiło pięć akademickich chórów (20.01). Koncert objął patronatem prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.

Włoska nagroda dla prof. Małgorzaty ChomiczProf. Małgorzata Chomicz, artystka, wykładowczyni z Pracowni Grafiki na Wydziale Sztuki UWM, otrzymała I nagrodę na II Biennale Współczesnej Grafiki w Perugii (Włochy).

Kultura

Lekka, łatwa i… antiquaMuzyka poważna to zła nazwa dla muzyki rozrywkowej z dawnych epok. Olsztyński zespół Pro Musica Antiqua od lat stara się swym graniem odkłamać ten fałszywy stereotyp.