Laur dla Małgorzaty Chomicz

Profesor Małgorzata Chomicz, artystka i wykładowczyni w Instytucie Sztuk Pięknych UWM otrzymała „Laur Najlepszym z Najlepszych". To nagroda przyznawana przez marszałka województwa.

Wręczenie nagrody odbyło się 14 marca podczas uroczystej gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Była to już 10. jubileuszowa edycja nagrody, przyznawanej przez marszałka województwa osobom, instytucjom i organizacjom, których działania, osiągnięcia i aktywność zostały w ubiegłym roku wyjątkowo docenione i dostrzeżone w Polsce i na świecie.

- To mój pierwszy laur, wcześniej w 2009 r. otrzymałam nagrodę prezydenta Olsztyna. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla moich sukcesów na arenie międzynarodowej - I nagrody na biennale współczesnej grafiki w Perugii. Tam oceniono moją pracę, a tu w Olsztynie doceniono mnie - mówi Małgorzata Chomicz.

Prof. Małgorzata Chomicz otrzymała laur w kategorii kultura, literatura, muzyka. Artystka zajmuje się grafiką, rysunkiem i fotografią. Jest absolwentką wychowania artystycznego dawnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Stopień doktora uzyskała na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zaś habilitację na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. W ubiegłym roku zajęła I miejsce w II Biennale Grafiki we włoskiej Perugii.

Została zaproszona do zaprezentowania swych prac podczas światowej wystawy grafiki wspólczesnej Global Print w Portugalii (od sierpnia do września).  We wrześniu także odbędzie się w Perugii jej indywidualna retrospektywna wystawa.

mah

Fot. Olsztyn 24