Fakty

Senat. Finanse i dydaktykaAż dwa razy w maju zbierał się Senat UWM, aby przedyskutować sprawy związane z budżetem uczelni oraz nowymi kierunkami kształcenia.

Fakty

UWM świętuje 14-lecie Już po raz 14. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, największa uczelnia wyższa w regionie, posiadająca najpiękniejszy kampus akademicki w Polsce obchodzi swoje święto.

Fakty

UWM obchodzi Rok KopernikaBieżący rok władze naszego województwa oraz województwa kujawsko-pomorskiego ustanowiły Rokiem Kopernika. W uroczystości rocznicowe aktywnie zaangażowała się społeczność naszej uczelni.

Fakty

Od szufladek do grida PlusTo było całkowicie nowatorskie przedsięwzięcie w Polsce, w której nauka jest zaszufladkowana. Tak o Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania opowiadał prof. Marek Niezgódka jego dyrektor podczas wykładu otwartego w uniwersyteckim Regionalnym Centrum Informatycznym.

Konwent - pierwsze propozycjeWybór władz, przedstawienie aktualnej sytuacji uczelni oraz propozycje planu działania były głównymi punktami pierwszego posiedzenia konwentu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Fakty

Warmińska błogosławionaW tym roku minęło 400 lat od śmierci błogosławionej Reginy Protmann, założycielki Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny – katarzynek. Kim była, jaki wkład wniosła w historię naszego regionu?

Energia elektryczna ze słońcaSzacuje się, że ilość energii, która dociera do Ziemi ze Słońca jest ok. 10 000 razy większa od jej globalnych potrzeb. Dlaczego więc tego jeszcze nie wykorzystujemy?

Fakty

Polski - to się opłacaMłodzież polskiego pochodzenia chce się uczyć języka swych rodziców i dziadków i bywać w Polsce. Powody niekoniecznie są patriotyczne. To jej się opłaca.

Fakty

Mocny, stabilny i cenionyMocny, stabilny i ceniony - tak nazwać można Uniwersytet Warmińsko-Mazurski po publikacji kolejnego rankingu polskich szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy” i dziennika „Rzeczpospolita”.

Olsztyński dzień u prezydentaSzósty maja to był olsztyński dzień w kancelarii prezydenta Polski. Aż 5 naukowców z UWM odebrało bowiem nominacje profesorskie.