Wspólna konferencja KRASP i PAN na UWMUniwersytet Warmińsko-Mazurski jest gospodarzem wspólnych obrad prezydiów Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz Polskiej Akademii Nauk (PAN). Obrady potrwają od 4 do 6 lipca.

Fakty

RekrutacjaNa Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim trwa rekrutacja. Jeżeli nie wiesz wszystkiego obejrzyj materiał, przeczytaj tekst.

Fakty

Nowi profesorowieTytuł profesora nauk rolniczych otrzymała prof. Barbara Adomas z Katedry Toksykologii Środowiska na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Nominację odebrała 26 czerwca z rąk Bronisława Komorowskiego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Botanicy obradują w OlsztynieW Kortowie trwa 56. Zjazd Polskiego Towarzystwa Botanicznego. W 12 sekcjach obraduje 550 botaników z całego kraju. Skupią na najnowszych osiągnięciach naukowych w zakresie wszystkich specjalności botanicznych.

Fakty

Senat. Finanse i naukaOstatnie przedwakacyjne posiedzenie Senatu UWM (21.06.) poświęcone było uchwaleniu planu rzeczowo-finansowego Uniwersytetu, sprawom kadrowym oraz naukowym.

Polskie doświadczenia w TadżykistaniePolskie doświadczenia w wychodzeniu od gospodarki centralnie planowanej do gospodarki rynkowej oraz wdrażanie systemu bolońskiego w szkolnictwie wyższym - są bardzo cenne dla Tadżykistanu, który właśnie podjął się tego samego zadania.

Fakty

Ambitne prawoWydział Prawa i Administracji UWM jest na 9. pozycji wśród polskich wydziałów prawa. Chociaż jest jednym z najmłodszych w całej Polsce ma ambitne plany – znaleźć się w pierwszej 5.

Odszedł Georg Dietrich - przyjaciel UWMWielki przyjaciel Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i jego studentów, wielki przyjaciel Olsztyna i Polski. Chociaż miał 91 lat odszedł za wcześnie

Fakty

Zadbali o bezpieczeństwoJak przetrwać w trudnych warunkach, co zrobić gdy ktoś się topi, jak udzielić pierwszej pomocy medycznej – mogli się o tym przekonać mieszkańcy Olsztyna podczas pikniku wydziałowego prawa i administracji.

Z energią do zielonej energiiIdea Green university, którą od jesieni wprowadza na kortowski grunt rektor UWM żywo interesuje nie tylko społeczność olsztyńską. 8 uczelni przyjęło zaproszenie rektora UWM na konferencję poświęconą nowemu myśleniu o energii.