Fakty

Goiści w KortowieTysiąc graczy go z 30 państw Europy i Azji stanęło w szranki na UWM. Przez 2 tygodnie powalczą o nagrody, punkty EGF, a także o Mistrzostwo Europy.

Czy zagraża nam pomór świń?Maty ze środkiem dezynfekcyjnym na wschodniej granicy kraju i wzmożona kontrola graniczna. Czy Polska jest przygotowana na ewentualne pojawienie się groźnej choroby świń?

Fakty

Nowi profesorowieDo grona profesorów tytularnych naszej uczelni dołączył ks. prof. Wojciech Guzewicz z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Humanistycznego.

Fakty

Chruścik bohaterem filmowymW cyklu Dzika Polska TVP powstaje film o chruścikach. W roli jednego z narratorów wystąpił prof. Stanisław Czachorowski z Wydziału Biologii UWM. Zdjęcia kręcono w rezerwacie Las Warmiński.

Nowy profesor - prof. Ireneusz BiałobrzewskiDo grona profesorów tytularnych UWM w ostatnim czasie dołączył także prof. Ireneusz Białobrzewski z Katedry Inżynierii Systemów na Wydziale Nauk Technicznych.

Dziekan prezesem ProkuratoriiProf. Bronisław Sitek, dziekan WPiA został prezesem Prokuratorii Generalnej. Niebawem zatem czekają nas wybory dziekańskie na Wydziale Prawa i Administracji.

Nowy profesor - prof. Wojciech MokrzyckiW ostatnim czasie tytuł naukowy profesora otrzymał dr hab. Wojciech Mokrzycki z Wydziału Matematyki Informatyki UWM. To już trzecia nominacja profesorska na tym wydziale w tym roku.

Obóz zamiast kolejnego pomnikaTysiąc dwustu młodych ludzi - gimnazjalistów i licealistów z całej Polski przyjechało do Kortowa na dwutygodniowy letni obóz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Wspólna konferencja KRASP i PAN na UWMWypracowanie wspólnego stanowiska dotyczącego idei Green University oraz stawianie na inteligentny i zrównoważony rozwój – tych zagadnień m.in. dotyczyły wspólne obrady prezydiów KRASP-u i PAN-u w Kortowie.

Wiadomości - tylko w internecieCo odnalazł dr Bartłomiej Oszczak w kościele w Stębarku, co to jest plastynacja? Hortiterapia - sposobem na rehabilitację chorych i na wzbogacanie oferty usługowej ogrodników. To tylko niektóre z tematów bardzo atrakcyjnego wakacyjnego wydania „Wiadomości Uniwersyteckich UWM.