Nowy parking na stary kłopotDobra wiadomość: nowy parking przy starej pętli autobusowej w Kortowie już jest czynny i można na nim parkować. Ma 126 stanowisk ogólnodostępnych i 2 stanowiska dla samochodów osób niepełnosprawnych.

Fakty

Od laboratorium do klinikiHistochemicy i cytochemicy z różnych ośrodków naukowych w kraju i zagranicą obradowali w Kortowie na 47. sympozjum (4-6.09.).

Fakty

Dodatkowy nabór!Nie zdążyłeś złożyć dokumentów, nie mogłeś zdecydować się na studia? Nic straconego. 10 września na UWM rozpoczął się dodatkowy nabór kandydatów na I rok studiów.

Sędziowie Związku Piłki Ręcznej obradowali w KortowieW Kortowie od 31 sierpnia do 1 września na przedsezonowej kursokonferencji spotkali się sędziowie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zapraszamy na Festiwal SerówWybór serowego i twarogowego króla, uczta serowa, uliczka młodych seromaniaków - to tylko kilka atrakcji zaplanowanych podczas ogólnopolskiego święta sera – Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa, który odbędzie się w dniach 14 – 15 września w OMEGA Hotel w Olsztynie przy ul. Sielskiej.

Fakty

Piękny koniec lata„Dajcie mi zapach, a będę królową kwiatów”. Te słowa doskonale oddają piękno dalii i takie motto towarzyszyło pierwszej olsztyńskiej wystawie tych kwiatów w Kortowie. Dziekani dwóch uniwersyteckich wydziałów – Biologii i Biotechnologii oraz Kształtowania Środowiska i Rolnictwa zaprosili wszystkich miłośników dalii do kortowskich szklarni.

Fakty

Od laboratorium do klinikiKortowo we wrześniu gościć będzie histochemików i cytochemików z różnych ośrodków naukowych w kraju i zagranicą. Spotkają się na XLVII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Histochemików i Cytochemików (4-6.09.).

Fakty

"Rekin" przechytrzył los Załoga „Rekina” od początku była faworytem najważniejszych i najcięższych regat w klasie DZ. Od 3 lat jako pierwsi przekraczali metę. Nie inaczej było i tym razem.

Fakty

I Olsztyńska Wystawa DaliiDziekani Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego zapraszają wszystkich miłośników kwiatów na I Olsztyńską Wystawę Dalii, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 1 września 2013 r. w godz. 10.00 - 18.00 w szklarni Ogrodu Dydaktyczno - Doświadczalnego przy ul. Heweliusza 22 w Kortowie.

Wystarczy chęć przetrwania?Wyobraź sobie, że jest ci zimno, jesteś głodny, wszystko cię boli, a od cywilizacji dzielą cię kilometry. Gdzie znaleźć siłę, aby przetrwać te trudne warunki? Zdecydowanie w naszym umyśle.