Senat. Pracowity koniec wakacjiPierwsze powakacyjne posiedzenie Senatu UWM (24.09.) było bardzo pracowite. Oprócz tradycyjnego sprawozdania z działalności Uniwersytetu w minionym roku akademickim senatorzy rozważali wiele ważnych spraw.

Trzy dni nauki, sztuki i zabawyPonad 300 spotkań warsztatowych, wykładów, prezentacji i pokazów – to wszystko na uczestników Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki (25-27.09.).

Nowy płomień w starej kotłowniJeśli ktoś jeszcze twierdzi, że Kortowo nie jest najpiękniejszym kampusem uniwersyteckim w Polsce - ten powinien natychmiast zobaczyć starą kotłownię po modernizacji.

Fakty

Nowi profesorowiePrezydent Polski Bronisław Komorowski 9 września nadał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych prof. Piotrowi Majerowi, kierownikowi Katedry Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego WPiA UWM.

Fakty

Salon studenckich perspektywDostęp do nowoczesnych pracowni i ciekawe studenckie życie. Tak w skrócie reklamowało się stoisko UWM podczas tegorocznego Salonu Maturzystów "Perspektyw". W holu i na piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej ulokowały się stoiska informacyjne wielu popularnych w kraju uczelni. Pracownicy rozdawali ulotki i odpowiadali na pytania przyszłych studentów.

Fakty

Olsztyn wreszcie na ser(io)A jednak się odbył. Festiwal serów - wyśmiewany przez olsztyńskie media jako przykład nietrafionej promocji - pomimo deszczu przyciągnął co najmniej 2 tys. zwiedzających. Bo Olsztyn - to właśnie sery.

Zobaczyć Kortowo i ... wrócićSpotkać kolegów i koleżanki oraz zobaczyć Kortowo - to dwa powody, dla których absolwenci niezależnie, którego rocznika UWM i wszystkich poprzedzających go uczelni przyjeżdżają na zjazdy w Dniu Absolwenta UWM.

Fakty

Dziekan prawa wybranyUzyskanie uprawnień habilitacyjnych oraz zacieśnianie współpracy między studentami, a samorządem to główne cele nowego dziekana Wydziału Prawa i Administracji. Został nim prof. Stanisław Pikulski.

Fakty

Lekcja w owczarniKiedyś kto miał w domu owce, ten miał co chce. Teraz kto ma kozy i owce, ten je co najzdrowsze - przekonuje prof. Stanisław Milewski, kierownik Katedry Hodowli Owiec i Kóz na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt.

Wspólne działania dla dobra uczelniStudenci mają jeszcze wakacje, ale władze uczelni nie odpoczywają. 6 września odbyło się spotkanie kolegium rektorskiego z dziekanami wszystkich wydziałów.