Fakty
Salon studenckich perspektyw

Dostęp do nowoczesnych pracowni i ciekawe studenckie życie. Tak w skrócie reklamowało się stoisko UWM podczas tegorocznego Salonu Maturzystów "Perspektyw". W holu i na piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej ulokowały się stoiska informacyjne wielu popularnych w kraju uczelni. Pracownicy rozdawali ulotki i odpowiadali na pytania przyszłych studentów.

Jednym z najbardziej obleganych było stoisko UWM.

- Uczniowie pytają najczęściej o kierunek lekarski, weterynarię, prawo, ale także o leśnictwo, logopedię i nauki o rodzinie. Z kierunków technicznych zainteresowaniem cieszyła się energetyka oraz inżynieria biomedyczna - informuje Agnieszka Zdanowska z Biura ds. Studenckich.
Oprócz folderów, pracownicy biura wyświetlili kandydatom na studentów film Magiczne Kortowo oraz prezentację pełnej oferty kształcenia.

- W przyszłym roku akademickim umożliwimy studiowanie na 66 kierunkach. To jedna z najbogatszych ofert w kraju. U nas studenci mają dostęp do najnowocześniejszych pracowni o raz możliwość uczestniczenia w ciekawym studenckim życiu - zachęcała Dorota Koryzno z Biura ds. Studenckich.

- Jesteśmy z VI LO, zastanawiamy się nad dziennikarstwem i filologią angielską - mówią Paloma i Malwina z kl. III a. Natomiast Magda z LO III rozważa studiowanie kierunku związanego z chemią lub biologią. - Jeszcze nie zdecydowałam - mówi.

Salon Maturzystów to doroczna kampania informacyjna organizowana przez "Perspektywy Press". W tym roku odbywa się w 16 miastach kraju. Olsztyński Salon odwiedziło ok. 8 tys. osób. Swoje stoiska miały m.in. Akademia Morska w Gdyni, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, Politechnika Warszawska, UAM w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta. W Salonie uczestniczyli też przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży informując o maturze 2014.
- Zaobserwowaliśmy tendencję wzrostową w porównaniu z ubiegłym rokiem. Najliczniej odwiedzili nas oczywiście uczniowie z Olsztyna ale przyjechali też z Pisza, Działdowa, Iławy, Ełku, Morąga - wyjaśnia Agnieszka Zdanowska.

Film TUTAJ

mah