Studenckie życie

Glony zamiast rosołu?Glony to prawdziwa skarbnica soli mineralnych i witamin. Używane są nie tylko w farmaceutyce i kosmetologii, ale także do celów konsumpcyjnych. Trzy studentki czwartego roku ochrony środowiska UWM starają się o dofinansowanie na badania naukowe dotyczące hodowli tych roślin na cele konsumpcyjne.

Studenckie życie

Bezpłatny kurs fotograficzny dla studentów„Nowoczesna fotografia cyfrowa i obróbka obrazu" - to bezpłatny kurs fotograficzny dla studentów Ochrony Środowiska z Wydziału Ochrony Środowiska i Rybactwa.

Studenckie życie

Potencjał nagrodzonyKabaret Zmarnowany Potencjał, w składzie Rafał Orzoł, Michał Buraczewski i Tomasz Penkowski zdobył główną nagrodę podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych organizowanego w Warszawie.

Studenckie życie

Mikołaj im nie pomógłChociaż znajdowali się w różnych miejscach Polski - to przez 5 godzin myślami byli w Olsztynie. Żeby wziąć udział w I Otwartych Zawodach UWM w programowaniu o prezenty św. Mikołaja nie trzeba było nawet ruszać się z domu.

Studenckie życie

Z kwiatów wyczarowaneWystawa „Roślinne inspiracje” to zbiór 112 najlepszych prac artystycznych studentów Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa wykonanych w formie kolażu. Można je oglądać tydzień w Katedrze Ogrodnictwa.

Studenckie życie

Kolejny sukces naszych studentówDwóch studentów mechatroniki zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie firmy Phoenix Contact.

Studenckie życie

Nowy przewodniczący samorządu studenckiegoJarosław Rojek z Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej to nowy przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM. Taki jest wynik wyborów uzupełniających, które odbyły się wieczorem 27.10.

Studenckie życie

Będziemy likwidować barieryDzięki projektowi Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UWM w Olsztynie (ProEdu) w uczelni powstanie Biuro ds. Studentów Niepełnosprawnych

Studenckie życie

Inauguracja studiów doktoranckich199 nowych doktorantów rozpoczyna naukę w nowym roku akademickim.

Studenckie życie

Pół wieku z Akatem Od uroczystego otwarcia po remoncie siedziby Akademickiego Klubu Turystycznego zaczęły się obchody jego 50-lecia. Na tę ważną chwilę do Akatu zjechali starzy i nowi członkowie.