Studenckie życie

Patriotyczny Dzień Dziecka Studenci Wydziału Teologii UWM w Olsztynie uczyli miłości ojczyzny dzieci z Warmii i Mazur. 1 czerwca w Ośrodku Charytatywnym "Caritas" Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach k. Olsztyna Studenckie Koło Wolontariuszy Wydziału Teologii, którego opiekunem jest ks. dr Hubert Tryk, współorganizowało imprezę dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Studenckie życie

TV Kortowo - półmilioneremJuż ponad pół miliona wyświetleń zebrały w sumie programy TV Kortowo prezentowane na kanale You Tube. Uniwersytecka, studencka telewizja stała się bardzo silnym źródłem przekazu.

Studenckie życie

Kortowiada! Kortowiada!Trwa Kortowiada. Przez cztery dni (23.05-26.05.) władzę w Olsztynie i Kortowie sprawują studenci. Nie można tego przegapić.

Studenckie życie

Założyli biały symbolStudenci trzeciego roku Wydziału Nauk Medycznych UWM włożyli po raz pierwszy białe fartuchy. Odbyło się to jednak nie w uniwersyteckim szpitalu, lecz w podczas uroczystej ceremonii.

Studenckie życie

„Kormorany 2013"Tysiące kilometrów, dziesiątki państw, piękne zdjęcia i wesołe filmy. To wszystko poznać można było na jedynym w Polsce studenckim festiwalu podróży„Kormorany'2013".

Studenckie życie

Doktoranci chcą ulgSamorządy doktorantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN domagają się zniżek w opłatach za przejazdy koleją i komunikacją miejską w Olsztynie.

Studenckie życie

Olsztyńskie Muzyczne GranieCentrum Konferencyjne UWM zazwyczaj nie rozbrzmiewa muzyką. Ale 20 stycznia cały budynek wypełniły najróżniejsze melodie. Grał i śpiewał młody Olsztyn.

Studenckie życie

WOŚP - studencki fundamentSzaleni studenci, jak wiadomo chcą dawać z siebie jeszcze więcej. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jeden ze sposobów, który pozwala im wyzwolić pozytywną energię.

Studenckie życie

Nagrody już na starcieAż troje absolwentów Wydziału Nauk Technicznych UWM znalazło się w gronie laureatów XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym.

Studenckie życie

Belfer '2012Głosowanie w plebiscycie Belfer"2012 czyli najlepszego nauczyciela akademickiego UWM w 2012 r. wchodzi w decydującą fazę. Znamy już 16 finalistów konkursu na każdym wydziale.