Studenckie życie
Patriotyczny Dzień Dziecka

Studenci Wydziału Teologii UWM w Olsztynie uczyli miłości ojczyzny dzieci z Warmii i Mazur. 1 czerwca w Ośrodku Charytatywnym "Caritas" Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach k. Olsztyna Studenckie Koło Wolontariuszy Wydziału Teologii, którego opiekunem jest ks. dr Hubert Tryk, współorganizowało imprezę dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Licznie (ok. 1000 osób) udział w tej imprezie wzięły dzieci, a także ich rodzice i opiekunowie z wielu ośrodków duszpasterskich Warmii i Mazur.

Bezpośrednie przygotowania do imprezy zaczęły się dzień wcześniej. Pogoda była kiepska, ale dobry nastrój i pozytywne myśli - mimo ciemnych chmur wiszących na niebie - nie opuszczały organizatorów. Głównym zadaniem studentów WT było zorganizowanie i przeprowadzenie atrakcyjnych zabaw dla dzieci oraz utrzymanie porządku podczas pikniku. Największym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy i przeróżne gry sprawnościowe. Chłopcy w zasadzie niemal nie schodzili z boiska do siatkówki i piłki nożnej, a dziewczynki nieustanne rozwiązywały zagadki i kalambury przygotowane przez studentów teologii. Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale, a także okolicznościowe patriotyczne naklejki z napisem „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny" oraz płyty z patriotyczną muzyką rapera Tadka.

W świetle zgodnej opinii uczestników imprezy, jak również jej organizatorów, piknik "Patriotyczny Dzień Dziecka - Rybaki 2013" można uznać za przedsięwzięcie niezwykle udane. Pozostaje mieć nadzieję, że impreza ta w przyszłości wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych na Warmii i Mazurach z okazji Dnia Dziecka. Studenci Wydziału Teologii na pewno chętnie włączą się również w prace związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem podobnego rodzinnego pikniku w następnych latach.
Współorganizatorami imprezy byli pracownicy ośrodka, gminy Stawiguda, Izby Celnej w Olsztynie, komend miejskich policji, straży pożarnej i straży miejskiej w Olsztynie, a także Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" oraz parafie archidiecezji warmińskiej.

Z.K.