Studenckie życie
Olsztyńskie Muzyczne Granie

Centrum Konferencyjne UWM zazwyczaj nie rozbrzmiewa muzyką. Ale 20 stycznia cały budynek wypełniły najróżniejsze melodie. Grał i śpiewał młody Olsztyn.

Studenci teologii UWM we współpracy z Gazetą Olsztyńską i Akademickim Centrum Kultury zorganizowali Olsztyńskie Muzyczne Granie, czyli konkurs muzyczny dla młodych talentów. Zgłosić się mógł każdy, kto gra, śpiewa lub działa w kapeli muzycznej.

Sala tętniła życiem na długo przed rozpoczęciem koncertu. Wszechobecny hałas i gwar wiernie towarzyszył ostatnim przygotowaniom - sprawdzaniu nagłośnienia, oświetlenia i... układaniu kabli. Małe problemy natury technicznej nieco opóźniły rozpoczęcia imprezy zaplanowanej na godz. 18. Nikt się jednak nie zniechęcił, wszyscy czekali cierpliwie.
Od beatboxu po poezję śpiewaną, repertuar był niezwykle szeroki i bogaty w niespodzianki. Przegląd otworzył znany pewnie wszystkim utwór grupy „Weekend" Ona tańczy dla mnie - co wywołało pierwsze śmiechy na sali.
Największą niespodzianką był z pewnością występ grupy „Supaikuu Konaa", która wykonał przygotowaną przez siebie piosenkę... po japońsku. Występy były przeróżne: od solistów, duetów, tria aż do całych zespołów. Każdy wykonawca był inny, każdy zaprezentował się na swój własny sposób. Atmosfera w auli stała się naprawdę magiczna. Wykonawcy byli dla siebie życzliwi i pomagali sobie. Dobry humor towarzyszył wszystkim aż do końca, czyli do godziny 22.

Imprezę uświetnił występ zespołu „Czerwony Tulipan", który zaprezentował przed publicznością kilka swoich utworów. Widzowie nagrodzili gwiazdy gromkimi brawami.

W końcu przyszedł czas na wyniki. Jury jednogłośnie wybrało zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Kryczka wraz z zespołem. Drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno Jakubowi Zajączkowskiemu i zespołowi „Workless". Wyróżnieniem i nagrodą publiczności mogą się pochwalić chłopcy z grupy „Missing Part".

- Poziom był niezwykle wysoki, wszyscy wykonawcy poradzili sobie świetnie. Dobrze, że powstał taki pomysł i mam nadzieję, że nadal będzie trwać, ponieważ jest to wspaniały sposób na promocję Olsztyna. Wielki plus dla studentów za zorganizowanie tego wszystkiego - podsumowała przedsięwzięcie Natalia Kaczmarczik.

Pieczę nad wszystkim sprawowali studenci z Wydziału Teologii, którzy byli pomysłodawcami i organizatorami imprezy. Sami znaleźli sponsorów i przygotowali scenariusz, a także utworzyli komisję konkursową, do której zaprosili Ewę Kokoszko (dyrektor ACK), Natalię Kaczmarczik (nauczycielka emisji głosu i przewodnicząca jury), Agnieszkę Mazur (Gazeta olsztyńska) i Jakuba Staniaka z Radia UWM FM.

Galeria zdjęć TUTAJ

Karolina Kobak, DziKs