Nauka

Jedyna taka w PolsceCertyfikat najwyżej jakości dla kierunku zootechnika odebrał z rąk premiera Donalda Tuska oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbary Kudryckiej rektor UWM wraz z dziekanem Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

Nauka

Kibolom wstęp wzbronionyCzym jest zakaz stadionowy, skąd się bierze agresja wśród fanów piłki nożnej i czy jesteśmy gotowi na Euro 2012 opowiada dr Piotr Chlebowicz, kryminolog z UWM.

prof. U. Arnold: - Jestem dumny ze związku z tą uczelniąProfesor Udo Arnold został uhonorowany tytułem doktora honoris causa naszej uczelni podczas święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Nauka

Wypożycz sobie naukowcaChcesz dowiedzieć się, gdzie w mózgu powstaje strach, posłuchać wykładu o inżynierii tkankowej, o biologii molekularnej? Możesz zaprosić naukowca, który poprowadzi wykład na wybrany temat.

Kortowiada: pracowita i udanaKortowo i studenci wrócili do codzienności, ale organizatorzy Kortowiady jeszcze - nie. Można jednak zacząć podsumowania.

Dzień fascynujących roślinLiście stokrotki mają orzechowy posmak i można je dodawać do sałatek, młoda pokrzywa doskonale nadaje się na odżywczą zupę, a domowy krem z płatków chabru pielęgnuje wrażliwą cerę.

Nauka

Żabom na ratunekPrawie trzydzieści dni trwała akcja przenoszenia płazów na odcinku przebudowywanej drogi krajowej nr 7 Pasłek - Miłomłyn. Dwukrotnie - wiosną i jesienią - grupa naukowców z Wydziału Nauk o Środowisku uchroniła od śmierci prawie 3 tys. żab, ropuch i traszek.

Nauka

Nasi ludzie w komitetach PANProf. Idzi Gajderowicz, prof. Stanisław Oszczak oraz prof. Marek Mróz z Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM zostali członkami Komitetu Geodezji PAN w kadencji 2011-2014.

Nauka

Kortowski rozdział badańChociaż nasz Wydział Nauk Medycznych ciągle jeszcze raczkuje, to w materii komórek macierzystych - już nie. Tu - szybko ... płynie. Nasi naukowcy zajmujący się komórkami macierzystymi płyną bowiem w tym nurcie badań, który prowadzi do Nobla.

Biblioteka UWM przyjazna niedowidzącymOd 16 maja studenci z niepełnosprawnością wzroku będą mogli skorzystać w Bibliotece UWM z nowoczesnego powiększalnika, ułatwiającego przeglądanie materiałów dydaktycznych oraz pomocy asystenta studenta niepełnosprawnego.