BRUKSELA NAGRADZA UWM ZA INNOWACJEAż 2 wynalazki powstałe na Wydziale Nauk Medycznych UWM znalazły się w gronie laureatów 61. Światowych Targów BRUSSELS INNOVA 2012 poświęconych transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego.

Milion dla Wydziału Nauki o ŻywnościKierunek technologia żywności i żywienie na Wydziale Nauki o Żywności znalazł się w gronie zwycięzców konkursu Milion na najlepsze programy studiów. Efekt? Dodatkowy milion złotych.

Nauka

Nowe kierunki zamawianePakiet kierunków zamawianych na UWM powiększy się o 2 nowe: biotechnologię (Wydział Biologii i Biotechnologii) oraz ochronę środowiska (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa).

Nauka

Dialog wiary i rozumuCzy w świetle współczesnej wiedzy o ludzkim mózgu należy na nowo określić zakres ludzkiej wolności? Czy możliwość chirurgicznej interwencji w mózg uprawnia nas do stwierdzenia, że duch to wytwór procesów biologicznych?

Prof. Christian von Bar - nowy dr h.c.Dwudziestym siódmym doktorem honoris causa UWM zostanie prof. Christian von Bar z Uniwersytetu w Osnabrück w Niemczech. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych europejskich prawników.

Nauka

Nowe pomysły dla biznesuPonad 50 pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego weźmie udział w programie stażowo-szkoleniowym w przedsiębiorstwach z regionu.

Nauka

Boja śledzi KortowskieWkrótce będziemy mogli sprawdzać w Internecie, co się dzieje w toni Jeziora Kortowskiego. Umożliwi to unikatowa boja pomiarowa.

Kosmos zaczyna się w KortowieMało który uniwersytet w Polsce zajmuję się aż tyloma zagadnieniami z obszaru zainteresowań ESA, co UWM. Niedawno Polska podpisała umowę o wstąpieniu do tej organizacji.

Nauka

Osobliwe tajemnice Kortowa Miłośnicy historycznych ciekawostek i sympatycy Kortowa dostali prawdziwą ucztę. Pracownicy naukowi Katedry Dydaktyki i Historii Wychowania WNS zaprosili wszystkich chętnych na konferencję Tajemnice Kortowa (27.09.). Sala wypełniła się po brzegi.

Nauka

Trzy dni z naukąRozpoczęły się 10, jubileuszowe Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki (26-28.09.). W tym roku olsztyniacy i mieszkańcy regionu wezmą udział w trzystu wykładach, prelekcjach, pokazach, najprzeróżniejszych spotkaniach i warsztatach naukowych.