Nauka

Nasi ludzie w CKProf. Wojciech Budzyński z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa został przewodniczącym sekcji III Nauk Biologicznych, Rolniczych, Leśnych i Weterynaryjnych Centralnej Komisji do spraw stopni i tytułów.

Olsztyńska weterynaria z europejską akredytacjąNajlepszych lekarzy weterynarii w Polsce kształci Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Potwierdza to europejska akredytacja, którą właśnie otrzymał.

Św. Jakub dla prof. StaniewskiegoW gronie laureatów 10. edycji Nagród św. Jakuba znalazł się prof. Bogusław Staniewski, dziekan Wydziału Nauki o Żywności UWM. To zaszczytne wyróżnienie otrzymał w kategorii nauka.

Powrót „Gazety Uniwersyteckiej"Po 4 latach przerwy "Gazeta Uniwersytecka" - pojawiła się ponownie. Jak poprzednio jest dodatkiem do "Gazety Olsztyńskiej". Pierwszy numer wznowionego magazynu ukazał się 23 stycznia 2013 r.

Dr Sławomir Kulesza - Belfer' 2012 Najlepszym według studentów nauczycielem akademickim na UWM w roku 2012 był dr Sławomir Kulesza z Katedry Fizyki Relatywistycznej Wydziału Matematyki i Informatyki.

Offenburg - odnawialne źródło współpracyNiemiecka technika - to przykład nowoczesności i dobrej jakości. Wiele wskazuje jednak na to, że to u nas - na UWM niemieccy studenci będą się uczyć jej nowoczesnych zastosowań.

Nauka

Karpie rodem z kopalni?Jezior w okolicach Bełchatowa jeszcze nie ma na żadnej mapie. O tym jednak jak będą one wyglądać już myślą naukowcy z Katedry Rybactwa Jeziorowego i Rzecznego UWM.

Nauka

Najlepsza praca o korupcjiDoktor Jacek Bil, podopieczny prof. Sergiusza Wasiuty, kierownika Pracowni Zagrożeń Cywilizacyjnych i Polityki Bezpieczeństwa Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Nauka

Absolwencie, powodzenia!Grono absolwentów UWM powiększyło się o kolejnych dyplomantów. W sobotę 24 listopada absolwenci WNoŻ, WBiB oraz WNE odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Nauka

Nowa nadzieja na zdrowieTo był pierwszy taki zabieg w Polsce. Do rdzenia kręgowego pacjenta chorego na stwardnienie boczne zanikowe neurolodzy ze Szpitala Uniwersyteckiego wprowadzili jego komórki macierzyste. To może być przełom w leczeniu tej nieuleczalnej choroby.