Dr Sławomir Kulesza - Belfer' 2012

Najlepszym według studentów nauczycielem akademickim na UWM w roku 2012 był dr Sławomir Kulesza z Katedry Fizyki Relatywistycznej Wydziału Matematyki i Informatyki.

Nauczyciel akademicki, potocznie zwany belfrem to mentor i przewodnik każdego studenta. Młodzież okazuje mu sympatię na wiele sposobów: od serdecznego uśmiechu po oddanie głosu w corocznych wyborach Belfra Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Najpierw studenci oficjalnie wybrali 16 finalistów konkursu, po jednym z każdego wydziału. Tym jedynym - najlepszym został dr Sławomir Kulesza. Jest on adiunktem w Katedrze Fizyki Relatywistycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki. Jak skandowali studenci: „każdy to powie - Kulesza rządzi w Kortowie"! Na miejscu drugim uplasował się dr Stanisław Bułajewski z Wydziału Prawa i Administracji. Równie dostojne miejsce trzecie zdobył dr inż. Zbigniew Nasalski z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

15 stycznia 2013 r. odbyła się siódma gala tego plebiscytu. Uznanie studentów uzupełniły wspaniałe nagrody ufundowane przez prof. Ryszarda Góreckiego - rektora UWM, Fundację „Żak" Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a także Hotel Anders.

Trójka najlepszych otrzymała nagrody pieniężne od rektora. Poza tym rektor postanowił  nagrodzić finansowo wszystkich finalistów. Będą to jak sam nazwał, z uśmiechem na twarzy - „nagrody dydaktyczne". Sponsorzy przygotowali również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Za pierwsze miejsce - tablet, za drugie - czytnik e-booków i za trzecie - ciśnieniowy ekspres do kawy. Trudy fizyczne belfrów też zostały docenione. Odpoczynek dla ciała zasponsorował im hotel Anders, nagradzając pakietami swych usług. Zwycięzca będzie miał możliwość spędzenia wraz z żoną weekendu w Andersie korzystając z hotelowego spa. Pozostali finaliści zostali obdarowani upominkami przez sponsorów.

Dr Sławomir Kulesza, Belfer 2012, wzruszony wygraną krótko podziękował swojej rodzinie i studentom. Pogratulował też swoim kolegom i koleżankom zaufania, którym obdarzyli ich studenci. Zapytany zaraz po gali, udzielał krótkich, ale treściwych odpowiedzi.
- Co daje Panu radość podczas pracy?
- Największą radość i satysfakcję daje mi kontakt ze studentami, współpraca z nimi.
- Jak Pan sądzi, czym zasłużył sobie Pan na uznanie studentów?
- Nie mnie to oceniać, to ich należałoby zapytać. Traktuję wszystkich studentów równo. Stawiam ich na równi z sobą, nie buduję barier między nauczycielem, a uczniem. Uważam, że jest to bardzo ważne.

Galę uwieńczył występ Grupy MoCarta. Cała uroczystość odbyła się w Centrum Konferencyjnym, w profesjonalnej, przyjemnej, wręcz rodzinnej atmosferze. Organizatorem plebiscytu oraz gali była Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM.

Galeria zdjęć TUTAJ

Film TU