Aktualności

Instytut Filozofii zaprasza na IV festiwal filozoficzny Filozofia Filmowo

W październiku 2013 r. minie 600 lat od zawarcia tzw. unii horodelskiej. Jest to znakomita sposobność, aby ponownie przyjrzeć się dziejom Litwy nie tylko w kontekście tejże unii, ale także w ramach szerszego dyskursu, dającego możliwość refleksji nad zrealizowanymi dotychczas zagadnieniami badawczymi, związanymi z dziejami Litwy na przestrzeni XIV-XIX w.

Aktualności

W dniach 4-5 lipca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbędzie się wspólne posiedzenie prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Polskiej Akademii Nauk.

Aktualności

KLUB PRACOWNIKÓW UWM „Baccalarium” zaprasza we wtorek 18.06.2013o godz. 16.00 na spotkanie z cyklu „Religie w świecie” pt. Katolicka konserwacja protestantyzmu na Mazurach.

Aktualności

Klub Pracowników UWM Baccalarium informuje, że spotkanie z prof. Selimem Chazbijewiczem pt: „Masoneria w Islamie” zostało przeniesione z 4.06.2013 (wtorek) na poniedziałek.

Aktualności

KLUB PRACOWNIKÓW UWM "Baccalarium" zaprasza w środę 29.05.2013 r. o godz. 16.00 na cykl Mistrzowie Muzyki Operowej„Mozart" Nagranie pochodzi z klubowej płytoteki.

Aktualności

KLUB PRACOWNIKÓW UWM „Baccalarium" zaprasza w środę 22.05.2013 r. o godz. 16.00 na spotkanie z mgr Anną Gajownik „Między Tamizą, a Sekwaną. Podróż przez codzienność. Kultura, nauka, jedzenie".

Aktualności

KLUB PRACOWNIKÓW UWM „Baccalarium” zaprasza w środę 15.05. 2013 o godz. 16.00 na Spotkanie W krainie operetki. Najpiękniejsze arie: Kalmana, Zellera, Suppe’a. Nagrania pochodzą z klubowej płytoteki.

Aktualności

15 maja o godz. 18.00 w salach Zamku w Działdowie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku prof. Piotra Obarka z Instytutu Sztuk Pięknych UWM.

Aktualności

Katedra Socjologii UWM, wespół z Fundacją Borussia oraz Inicjatywą Filmową "Tu się movie", organizuje premierową projekcję filmu dokumentalnego "Muzułmanie w Polsce".