Senat. Pracowity koniec wakacjiPierwsze powakacyjne posiedzenie Senatu UWM (24.09.) było bardzo pracowite. Oprócz tradycyjnego sprawozdania z działalności Uniwersytetu w minionym roku akademickim senatorzy rozważali wiele ważnych spraw.

Interaktywna nocKonkursy, gry, zabawy, eksperymenty, a nawet projekcja filmu w 5D – to i wiele innych atrakcji można było zobaczyć podczas Europejskiej Nocy Naukowców (27.09.).

Wszędzie grająI wszyscy jesteśmy melomanami. Olsztyn włączył się w obchody międzynarodowego Święta Muzyki. 21 czerwca można było słuchać muzyki i śpiewu w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Zaśpiewali i zagrali również artyści z UWM

TV Kortowo - półmilioneremJuż ponad pół miliona wyświetleń zebrały w sumie programy TV Kortowo prezentowane na kanale You Tube. Uniwersytecka, studencka telewizja stała się bardzo silnym źródłem przekazu.

Najlepiej im idzie na przełajStudenci UWM biegają w przełajach najszybciej spośród wszystkich studentów polskich uniwersytetów, zaś nasze studentki niewiele im ustępują.

Żywieniowe podłoże zagrożeń zdrowia w PolsceJeść czy nie jeść? Oczywiście jeść! Jedzenie jest konieczne, by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Jednak problem nie tkwi w jedzeniu, ale w prawidłowym odżywianiu.