Zwierzak jak z bajki – akcja studentów UWM

studentka z psem na śniegu
Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Schroniskiem dla Zwierząt prowadzą akcję „Zwierzak jak z bajki”. W ten sposób zachęcającą do adopcji zwierząt.

„Kraina Marzeń ma wiele barw i zapachów” – tak zaczyna się bajkowa opowieść o Dianie, ok. 7-letniej suczce, która w schronisku jest od 3 lat. Z pomocą przychodzą jej studenci weterynarii UWM, którzy do jej historii dodają piękną baśń i liczą na szczęśliwe zakończenie, czyli adopcję. Inicjatywa zrodziła się w głowach studentów 1. roku weterynarii już na początku roku akademickiego, ale ze względu na pandemię, działania przesunęły się na koniec lutego.

- Dwa etapy prac, czyli rozmowy ze schroniskiem oraz szukanie wolontariuszy, odbywały się jednocześnie. Chętnych do pomocy nie trzeba było długo szukać. Uzbierała się pokaźna grupa młodych studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej – wyjaśnia Aleksandra Stangreciak, studentka 1. roku weterynarii na UWM, pomysłodawczyni akcji „Zwierzak jak z bajki”.

Wolontariusze są podzieleni na odpowiednie sekcje i odpowiadają za przydzielone zadania. Jak przyznają pomysłodawcy przedsięwzięcia, olsztyńska uczelnia jest pełna ślicznych modeli i modelek, uzdolnionych charakteryzatorek, osób odpowiedzialnych za tworzenie tekstów oraz wierszy, świetnych grafików, studentów znających tajniki Instagrama oraz Facebooka.
- Prace rozpoczynają się od wybrania modelki i charakteryzacji. Dzięki współpracy wolontariuszy ze schroniska wybierane są psy i koty z najmniejszą szansą na adopcję, albo najbardziej potrzebujące. Następnie robione są zdjęcia ze zwierzętami, tworzony jest opis. Zdjęcia przechodzą selekcję oraz obróbkę graficzną. Gotowy post zostaje udostępniony na Facebooku oraz Instagramie. Dział social media ciągle stara się dotrzeć do jak największego grona odbiorców - podkreśla Aleksandra Stangreciak.
Osoby, które zainteresują się zwierzeciem i zechcą go adoptować, powinny kontaktować się bezpośrednio z olsztyńskim schroniskiem.
- Jesteśmy wdzięczni za tę inicjatywę. Zdjęcia wyszły piękne i jest to bardzo ciekawy i niecodzienny sposób na pokazanie naszych zwierzaków, a bajka jest też w opisie. Jesteśmy zawsze otwarci na pomysły, bo każda akcja wspomaga adopcyjnie nasze schronisko - mówi Anna Barańska, dyrektorka Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.
Obecnie w olsztyńskim schronisku na stałe przebywa ok. 200 potrzebujących zwierząt.

GO, opr. syla

w kategorii