Zostań w domu, ćwicz razem z nami

Zostań w domu, ale zadbaj o swoją sylwetkę. Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM wraz z Telewizją Kortowo przygotowało dla wszystkich zestaw ćwiczeń do wykonania bez wychodzenia z domu. Można je zobaczyć na Facebooku UWM.

Czy można zdalnie przez Internet prowadzić lekcje gimnastyki? Można, udowadniają to pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM. Zobowiązani zarządzeniem rektora do zdalnego prowadzenia zajęć, a jeszcze bardziej zmotywowani troską o zdrowie studentów pozostających w domach, przygotowali dla nich zestaw ćwiczeń. Ale nie tylko dla nich. Ćwiczyć z wykładowcami SWFiS może każdy, komu zależy na ładnej sylwetce i zdrowiu.

- Ćwiczenia przygotowali wykładowcy studium. To ich autorskie zestawy, każdy na inną partię mięśni. Można je przeprowadzić dosłownie na powierzchni 1 m2 i beż żadnych sportowych przyrządów. Kto zaś dysponuje własnym domem i ogrodem może to samo robić w ogrodzie – zapewnia mgr Grzegorz Dubielski, kierownik studium.

Zestawy ćwiczeń przygotowali: mgr Agnieszka Dąbrowska, mgr Katarzyna Szewczyk, mgr Ewa Orłowska, mgr Anna Łuniewska (na zdjęciu), mgr. Krystyna Pieczulis-Smoczyńska i mgr Grzegorz Jarzembowski. Każdy z wykładowców sam prezentuje swój zestaw na filmie nakręconym przez TV Kortowo. Są to ćwiczenia na rozciąganie górnych i dolnych partii mięśni, mięśni brzucha, z własną masą ciała, sprawnościowo zręcznościowe i pilates, a nawet joga. Każdy film trwa nieco ponad 20 minut. Ćwiczyć można przed ekranem monitora, naśladując ruchy instruktora. Można ćwiczyć o dowolnej porze, w mieszkaniu lub na balkonie, raz lub więcej razy dziennie. Ważne, żeby ćwiczyć.

Pierwszy film, w którym instruktorem jest mgr Agnieszka Dąbrowska TV Kortowo opublikowała na profilu facebookowym UWM 6 kwietnia. Kolejne będzie na nim zamieszczać w następnych dniach. Potem całość zobaczymy na kanale TV Kortowo na YouTube.

Zostań zatem w domu, ale ćwicz razem z UWM!

lek

w kategorii