Zmiany w ruchu drogowym na terenie Kortowa

Podczas Kortowiady 2022 (i w czasie przygotowań do niej) będą obowiązywać ograniczenia w ruchu drogowym na terenie kampusu uniwersyteckiego. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.

ZMIANY W RUCHU DROGOWYM NA TERENIE MIASTECZKA UNIWERSYTECKIEGO:

1. Od 30 maja (godz. 15:00) do 5 czerwca 2022 r. (godz. 8:00) całodobowo zostanie wyłączona z ruchu drogowego ulica Kanafojskiego. Posterunek stały zostanie zlokalizowany na wysokości Domu Studenta numer 4. W związku z zamknięciem ulic dojazdowych do ul. Kanafojskiego w dniach 2-4 czerwca 2022 r. w godzinach 16:00 - 3:00 posterunek nie będzie obsługiwany.
  2. Od 1 do 5 czerwca 2022 r. całodobowo zostanie wyłączony z ruchu przejazd pomiędzy budynkami przy ul. Oczapowskiego 5 i ul. Oczapowskiego 7 (dojazd do parkingu) - blokada stała.
  3. Od 2 do 4 czerwca z ruchu drogowego zostają wyłączone ulice: Prawocheńskiego (wjazd od skrzyżowania al. Warszawskiej z ul. Tuwima) oraz Oczapowskiego.

Posterunki stałe zostaną zlokalizowane:

- przy wjeździe do Uniwersytetu, ul. Prawocheńskiego (za skrzyżowaniem ul. Warszawskiej z ul. Tuwima)

- przy auli im. Prof. M. Gotowca, ul. Oczapowskiego 5

- przy Wydziale Nauk Technicznych, ul. Oczapowskiego 11

- przy Bibliotece Uniwersyteckiej, ul. Oczapowskiego 12B (za wjazdem na parking szutrowy)

1. W dniach 2 czerwca (po przejściu parady) do 5 czerwca 2022 r. całodobowo zostanie wyłączony z ruchu przejazd przy Rektoracie (ul. Oczapowskiego 2) i Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa (ul. Oczapowskiego 8) - blokada stała.
  2. W dniu 2 czerwca 2022 r. w godzinach 12:00 - 13:00 można będzie napotkać na utrudnienia podczas wjazdu i wyjazdu z terenu Uniwersytetu. Związane to będzie z przejściem ulicami: Heweliusza, Oczapowskiego, Dybowskiego (pod parking przy Centrum Konferencyjnym) Parady Wydziałów.

Uprzejmie prosimy, żeby już dzień wcześniej (1 czerwca) nie parkować na trasie przejścia Parady.

1. Na terenie Kortowa wyłączone z użytkowania będą także parkingi:

- za Biblioteką Uniwersytecką (od 25 maja 2022 r.)

- przy Centrum Konferencyjnym (od 31 maja 2022 r.)

Przypominamy także, że od środy 1 czerwca (godz. 16:00) do niedzieli 5 czerwca (do momentu rozpoczęcia porannych, niedzielnych kursów) zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku „Uniwersytet-Stadion” w kierunku centrum miasta.

Przepraszamy za utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość i życzymy dobrej zabawy podczas juwenaliów.

Organizatorzy Kortowiady 2022

Mapa do pobrania w formacie pdf >>> tutaj