Złoty medal Pauliny Zachoszcz

Zmień rozmiar tekstu

W dniach 21-23 kwietnia 2017 odbyły się na pływalni Aqua Lublin Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu, w których wzięła udział reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Najlepiej z naszych studentów wypadła Paulina Zachoszcz.

W tej sportowej imprezie uczestniczyło prawie 900 zawodniczek i zawodników z 77 uczelni całego kraju, a wśród nich olimpijczycy, reprezentanci Polski oraz wielu mistrzów Polski. Najlepiej z naszych studentów wypadła Paulina Zachoszcz z II roku Wydziału Teologii, która w klasyfikacji ogólnej (wszystkie uczelnie) zdobyła złoty medal w konkurencji 100 m. stylem klasycznym oraz srebrny na dystansie 50 m. W klasyfikacji uniwersytetów brązowy medal na 100 m. stylem grzbietowym wywalczyła Monika Walendzewicz, studentka I roku Wydziału Nauk Ekonomicznych, a zespół sztafetowy kobiet 4 x 50 m. stylem zmiennym w klasyfikacji uniwersytetów również zajął III miejsce.

O olbrzymiej konkurencji może świadczyć to, że nasze zawodniczki brązowy medal wywalczyły z przewagą zaledwie 0,03 sekundy. Oprócz 2 wyżej wymienionych w tej sztafecie popłynęły: Monika Piwońska, II rok Wydział Nauk Technicznych oraz Alicja Szczytko, III rok Wydział Geodezji, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Po podsumowaniu wszystkich wyników UWM został sklasyfikowany na V miejscu wśród uniwersytetów w Polsce. To niezłe miejsce mogło być lepsze, gdyby nie absencja kilku dobrych zawodniczek. Panowie wypadli gorzej, chociaż poprawili rekordy życiowe i mieli niezłe rezultaty indywidualne.

mr

Brązowe medalistki 4 x 50 st.zmiennym:A.Szczytko, M.Walendzewicz, M. Piwońska, P.Zachoszcz