Złote Pasmo dla Ma Non Troppo

Zmień rozmiar tekstu

Studencki Zespół Wokalny Ma Non Troppo z Instytutu Muzyki UWM zdobył 18 stycznia Złote Pasmo IX Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.

W konkursie wzięło udział 14 zespołów, które prezentowały wysoki poziom artystyczny. Zgodnie z werdyktem jury, Ma Non Troppo pod kierunkiem dyrygenta Bartłomieja Gorączkowskiego otrzymał Złote Pasmo - II miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz I miejsce wśród zespołów wokalnych. Zespół zdobył także nagrodę ,,Złote runo” wicemarszałka Senatu RP Jana Wyrowińskiego.

Ma Non Troppo działa przy Kole Artystyczno-Naukowym Musica Prattica w Instytucie Muzyki pod opieką Marcina Wawruka, prof. UWM.

Prof. Leszek Bajon, jeden z członków jury, tak podsumował występ Ma Non Troppo:- Bardzo ładne, bogate głosy o dużej świadomości muzycznej i samodzielności. (…) Pełen profesjonalizm.

Studencki Zespół Wokalny Mam Non Troppo jest także zdobywcą Złotego Dyplomu X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie w 2011 r.

Emilia Kitłowska