Zbuduje drużynę mistrzów

Paweł Stefanowicz z Wydziału Humanistycznego został nowym przewodniczącym Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego.

Wybory nowego składu Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM odbyły się wieczorem 29 października w sali Senatu UWM. Najważniejsze były wybory jej przewodniczącego. Nowym szefem RUSS został Paweł Stefanowicz, który zastąpi na tym stanowisku Miłosza Sobinę. Otrzymał 25 głosów poparcia, przeciw było 7. Głosów nieważnych oraz osób, które się wstrzymały od głosu nie było. Jego kontrkandydatką była Magdalena Teresa Czaja z Wydziału Biologii i Biotechnologii.

Nowy przewodniczący jest studentem 5. roku stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa. Ma dwie pasje. Pierwszą z nich jest sport, a drugą muzyka. Od siedmiu lat jest sędzią piłkarskim. Jednocześnie zajmuje się branżą rozrywkową. Organizuje i prowadzi różnego typu eventy.

- Jestem człowiekiem otwartym na wszelkie pomysły studentów i pracowników uniwersytetu. Zawsze dla Was będę - zapewnia.

Zdecydował się kandydować na to stanowisko, ponieważ pragnie bronić wszystkich spraw studentów. Chce kontynuować misje swoich poprzedników, a jednocześnie wykorzystać kontakty w parlamencie, aby UWM mógł prężnie działać na arenie ogólnopolskiej.

Paweł wraz z całym samorządem chce wspierać liczne działania społeczne, zdrowotne, edukacyjne, a nie tylko rozrywkowe. W swoim pierwszym, oficjalnym przemówieniu podkreślił, że dzięki dużemu poparciu, które uzyskał zbuduje drużynę mistrzów. Będzie to rok pracowity dla wszystkich. Dzięki wzajemnej szczerości i wsparciu uda się zrealizować wyznaczone cele – zapewnił.

 Ewa Aniela Jerzyło

 

Skład Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego:

Przewodniczący : Paweł Stefanowicz

I wiceprzewodniczący: Kamil Wolski

II wiceprzewodniczący: Jarosław Morawski

Członkowie : Agnieszka Blacha, Adam Olechno

Rzecznik: Patryk Ratajczak

Sekretarz: Patrycja Iłeczko

w kategorii