Zapraszamy na wielki Turniej Trzech Kociołków

Zmień rozmiar tekstu

Studenci Nauki o Żywności szykują niespodziankę miłośnikom dobrej kuchni. 17 października na Placu Cieszyńskim przed budynkiem Wydziału Nauki o Żywności rozegrany zostanie… Turniej Trzech Kociołków.

To akcja studentów z Koła Naukowego Gastronomii Sztuki Kulinarnej oraz Naukowego Koła Technologów Mięsa na WNoŻ w związku ze Światowym Dniem Żywności. Współorganizatorami są Bank Żywności i Zespół Szkół Gastronomicznych w Olsztynie.

11.00 – Bitwa trzech Kociołków

drużyny :

1. Współpracujący z Bankiem Żywności  szef kuchni Maciej Maciejewski
  2. Przedstawiciele Zespołu Szkół Gastronomicznych
  3. UWM Koło Naukowe Gastronomii Sztuki Kulinarnej oraz Naukowe Koło Technologów Mięsa)

Drużyny maja przygotowane zestawy takich samych produktów a inwencja zależy od gotujących.

11.30 – przemarsz barwnego korowodu uczniów szkół średnich z parkingu przy starej pętli na Plac Cieszyński 1

12.00 – 15.00 rozpoczęcie happeningu w trakcie którego przewidziane są :

-degustacja i ocena przygotowanych potraw (zupy) oraz rozstrzygnięcie Turnieju Trzech Kociołków,

- gry oraz filmy edukacyjne o tematyce żywnościowej

Wszyscy uczestnicy będą mogli zrobić sobie zdjęcie na ściance z gadżetami o tematyce żywnościowej.