Zapachniało świętami

W hali wegetacyjnej Katedry Ogrodnictwa w kortowskich ogrodach zapachniało świętami: igliwiem, suszonymi owocami, cynamonem. Pojawiły się wstążki, bombki i świece. Studenci pokazali stroiki świąteczne.

Wystawę Boże Narodzenie – Trendy 2013 zorganizowało 10 grudnia Koło Naukowe „Florystów” i „Miłośników Roślin Ozdobnych” oraz studenci Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Odbyła się już po raz piąty. Można było na niej zobaczyć stroiki zrobione własnoręcznie przez studentów.

W uroczystym otwarciu uczestniczył prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia.

- Spotykamy się na kolejnej wystawie zorganizowanej przez Koło Naukowe „Florystów” i studentów Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. W kompozycje włożyliście mnóstwo pracy. Oddajecie się pasji i to jest piękne. Podtrzymujcie swoje zainteresowania – zachęcił prorektor.

Jakie trendy w świątecznych dekoracjach obowiązują w tym roku?

- Modne są białe i naturalne rzeczy. Poza tym wacikowe kompozycje – informuje dr Beata Płoszaj-Witkowska z Katedry Ogrodnictwa WKŚiR.

Czarek Sowiński, student IV roku architektury krajobrazu zaprezentował swoją pierwszą kompozycję.

- Mamy w programie studiów przedmiot kompozycje i dekoracje w kwiaciarstwie. Pod okiem eksperta dr Beaty Płoszaj-Witkowskiej skomponowałem swój pierwszy stroik bożonarodzeniowy. Wykorzystałem do tego świerk kłujący, szyszki sosnowe, bombki i świeczkę - opowiada Czarek.

Studentów III roku ogrodnictwa wystawa wprawiła w bożonarodzeniowy nastrój.

-Włożyliśmy bardzo wiele pracy w tę wystawę. Stroiki są bardzo ładne. To nasze pierwsze świąteczne dekoracje, ale na pewno nie ostatnie - przekonują Monika Duchna, Ludmiła Dobrowolska i Paulina Pędzich, studentki III roku ogrodnictwa.

Oprócz wystawy organizatorzy poprowadzili 11 grudnia warsztaty florystyczne.

To nie pierwsze świąteczne prace studentów z Koła Naukowego „Florystów”. W listopadzie wzięli udział w wystawie choinek, która odbyła się w Ostródzkiej Galerii Mazurskiej. Studenci zajęli tam II miejsce.

We wcześniejszych latach wystawy bożonarodzeniowych stroików organizowała prof. Jadwiga Waźbińska.

syla

fot. Janusz Pająk, Anna Skrzypińska

w kategorii