Wystawa w Starej Kotłowni

W czwartek 11 sierpnia w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia odbędzie się wernisaż wystawy Tomka Kawszyna zatytułowanej ''…………..''.

Tonek Kawszyn prezentował swoje prace w wielu galeriach, m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Gdyni, Warszawie, Krakowie, Belgii, Węgrzech, Francji. Tytuł wystawy w Starej Kotłowni ma według koncepcji artysty pozostać dla odbiorców niedopowiedziany. Otwarcie wystawy nastąpi 11 sierpnia o godz.18.00.

Wystawa będzie czynna od 11 do 31 sierpnia w godz. 9.00-17.00.

„Nic nie jest tym w całości, czym uważamy, że jest. Różnorodność świata w którym żyjemy, który tworzymy est oczywista, niejednoznaczna i zbudowana z wielości. Analizując tę rzeczywistość, odkrywamy, ze zdziwieniem, że obraz jawiący się nam indywidualnie nie jest obrazem wspólnym. To „odkrycie” , a może bardziej precyzyjnie określając – zdefiniowanie formy plastycznej „odkrycia” jest jednym z celów wystawy. Poruszanie się widzów wewnątrz kompozycji, którą tworzą eksponaty umieszczone na podłodze galerii, stwarza dodatkowy element wystawy, który pozwala wyjść widzowi poza obszar rutyny i stać uważnym. Wzrasta świadomość uczestnictwa i percepcji. Paradoksalnie poznajemy to co poznane ale zapomniane lub wyparte z naszej wizji.

Otwórzmy oczy, umysły , serca. Bądźmy uważni i odkrywajmy znany nam świat.”

Tomek Kawszyn

w kategorii