Wystawa artystów z Chorwacji

plakat wystawy
W kortowskim Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia 24 października o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac artystów z Chorwacji.

Wystawa "Heterogeniczny charakter ekspresji plastycznych" jest prezentacją różnorodnych postaw twórczych artystów regionu Kutiny i mikroregionu Moslaviny w Chorwacji. Jej specyfika może również stanowić wskazówkę i inspirację dla młodego pokolenia twórców.

 Zaproszeni do wystawy artyści (malarze, rzeźbiarze i graficy) wypowiadają się za pomocą różnorodnych środków wyrazu artystycznego. Wśród realizacji zobaczyć można zarówno prace reprezentujące tradycyjne techniki malarskie, rzeźbiarskie i graficzne jak i rozwiązania nowatorskie i eksperymentalne. Prezentacja nie stanowi również jednorodnej wypowiedzi tematycznej. Założeniem przedsięwzięcia jest swoboda w poszukiwaniach inspiracji i obszarów tematycznych poddawanych artystycznej interpretacji.

Na wystawie grupowej pojawią się: Anton Cetin, Mato Gereci, Zoran Tokić, Ivan Branko Imrović, Ivana Barišić Tomšić, Matko Antolčić, Ivana Ožecki, Franjo Matešin, Danijela Kurtz, Izabela Hren, Zvjezdana Mihalke, Alen Miler, Olga Špikić. 

w kategorii