Wykład otwarty prof. Elizabeth Rider

„Communication, compassion and phisician burnout” to tytuł wykładu, który wygłosi prof. Elizabeth A. Rider ze Szkoły Medycznej w Harwardzie w USA.

Wykład (po angielsku bez tłumacz) wysłuchać można: 31.10.2017 o godz. 12.30 w sali seminaryjnej Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UWM, ul. Warszawska 30. Dziedzina: socjologia-psychologia w medycynie.

Elizabeth A. Rider, MSW, MD, FAAP to pediatra i pedagog medyczny, jest dyrektorem programów akademickich w Instytucie Profesjonalizmu i Praktyki Etycznej, Harvard Medical School, USA. Założycielka i kierownik szpitala dziecięcego w Bostonie. Dr Rider uczy i prowadzi konsultacje międzynarodowe na Harvard Medical School. Jest współredaktorem dziennika „Patient Education and Counseling”, „Journal of Interprofessional Education and Practice”, a także głównym autorem książki pt. „A Practical Guide to Teaching and Assessing the ACGME Core Competencies” (2007 & 2010).

W 2012 r. nagrodzona National Academies of Practice’s Nicholas Cummings Award za nadzwyczajny wkład na rzecz międzybranżowej edukacji zdrowotnej i praktyki medycznej. W 2016 r. została nagrodzona platynowym medalem przez European Society for Person-Centered Healthcare (ESPCH). Zainteresowania akademickie dr Rider to dbałość o relacje z pacjentem, umiejętności komunikacyjne, profesjonalizm i rozwój programów nauczania w zakresie opieki zdrowotnej.

w kategorii