Wydział Sztuki zaprasza młodych odkrywców

Zmień rozmiar tekstu

plakat Uniwersytetu Młodego  Odkrywcy
Dwa uniwersyteckie wydziały realizują projekt Uniwersytet Młodego Odkrywcy. 2 marca (czwartek) o godz. 11.00 na inaugurację zajęć zaprasza Wydział Sztuki UWM.

W programie „Koncert na wesoło” studentów Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki, wspólne malowanie obrazu, pokaz gry na bębnach, zwiedzanie pracowni.

Celem programu Uniwersytetu Młodego Odkrywcy jest popularyzacja wiedzy i budowanie kapitału naukowego wśród młodzieży, wzmocnienie istniejących (i powołanie nowych) Klubów Młodego Odkrywcy. Drugim istotnym celem jest wypracowanie trwałej współpracy naukowców UWM z młodzieżą szkolną, a w efekcie z nauczycielami i samorządami skupionymi wokół Klubów Młodego Odkrywcy w woj. warmińsko-mazurskim. Zajęcia Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbywają się na Wydziale Biologii i Biotechnologii oraz na Wydziale Sztuki.