„Wojna – zagrożenie – kryzys. Jak być skutecznym w pomaganiu?”

Wydział Nauk Społecznych zaprasza 2 marca na webinarium „Wojna – zagrożenie – kryzys. Jak być skutecznym w pomaganiu?”.

Wydział Nauk Społecznych zaprasza na otwarte spotkanie z psychologiem i politologiem z WNS kierowane do społeczności Uniwersytetu w ramach akcji pomocowych związanych z konfliktem na Ukrainie odbywających się na Uczelni. W sytuacji kryzysu, jakim jest wojna w Ukrainie, trudno nam zrozumieć ogrom tragedii, która dzieje się tuż obok nas. Staramy się radzić sobie z poczuciem zagrożenia, lękiem i niepokojem, jednocześnie chcemy okazać wsparcie mieszkańcom Ukrainy.

Jak skutecznie pomagać w sytuacji kryzysu? Opowiedzą o tym psycholog prof. Beata Krzywosz-Rynkiewicz oraz politolog dr hab. Krzysztof Żęgota.

Webinarium odbędzie się on-line na platformie MS Teams

we środę 2 marca o godz. 18.00

kod zespołu: kll1oul

Program spotkania:

18.00 – dr hab. Krzysztof Żęgota: „Rosyjska agresja na Ukrainę. O co chodzi Putinowi?”

18.20 – dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM – „Jak radzić sobie z poczuciem zagrożenia i być skutecznym w pomaganiu innym?”

18.40 – dyskusja z udziałem uczestniczek i uczestników spotkania

dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM, kierownik Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji na Wydziale Nauk Społecznych UWM; absolwentka Wydziału Psychologii UW. Posiada 30 lat doświadczeń badawczych w obszarze psychologii rozwoju człowieka - partycypacji społecznej, odpowiedzialności oraz obywatelstwa dzieci i młodzieży.  Jest terapeutką i koordynatorką Akademickiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji „Empatia” UWM.

Dr hab. Krzysztof Żęgota, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych na Wydziale Nauk Społecznych UWM. Jego zainteresowania badawcze to stosunki międzynarodowe, obwód kaliningradzki Federacji Rosyjskiej, diaspora polska na wschodzie. Autor m.in. monografii pt. „Obwód kaliningradzki Federacji Rosyjskiej a bezpieczeństwo międzynarodowe Europy Środkowo-Wschodniej. Między geopolityką a konstruktywizmem".