Wiosna z "Kortowem"

tańce śląskie
Jeśli wiosna to... z "Kortowem". Folklor Żywiecczyzny, Śląska, Kujaw, Mazowsza, nowe układy taneczne i pieśni zaprezentował zespół podczas wiosennego koncertu 21 kwietnia.

W wypełnionej niemal do ostatniego miejsca auli kongresowej w Centrum Konferencyjnym widzowie otrzymali niemal dwugodzinny dynamiczny i barwny koncert. "Kortowo" zaśpiewało i zatańczyło swoje popisowe numery, w tym ulubionego przez publiczność warmińskiego biwata, nagradzanego nieodmiennie rzęsistymi brawami, tańce górali żywieckich, Śląska i Kujaw. W wiązance tańców łowickich zaprezentowali się "oldboye" - tancerze i śpiewacy, którzy zakończyli już swoją przygodę z zespołem ale nadal podtrzymują z nim więzi i pojawiają się na scenie podczas wyjątkowych koncertów.

Część drugą koncertu wypełniły m.in. tańce rzeszowskie, kurpiowskie oraz premierowy numer - polka "Dziadek". "Kortowo" przygotowało też swoim wiernym widzom niespodziankę - występy 3 par, które wzięły udział w mistrzostwach Polski w tańcach narodowych a jedna z nich - Alicja Wojciechowska i Michał Baran - zajęła wysokie finałowe miejsce.

Kończący koncert ostatni taniec zgromadził na scenie pełny skład zespołu, w tym młodych tancerzy z ostatniego październikowego naboru.

Tradycyjnie wiosennym koncertem żegnają się z widzami odchodzący z "Kortowa" tancerze, śpiewacy i członkowie kapeli. Tak było i tym razem. Listy gratulacyjne i podziękowania wręczyli im pełniący obowiązki gospodarza sobotniej uroczystości prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów oraz kierownictwo zespołu.

Sobotni występ odbył się pod hasłem "Koncert wiosenny dla przyjaciół". Sądząc po licznie przybyłej i gromko oklaskującej swych ulubieńców publiczności, "Kortowo" ma przyjaciół sporo.

mah

fot Radio UWM FM

fot w galerii  SAF Jamnik

w kategorii