Wiosenne tańcowanie. ACK zaprasza na wielki koncert

plakat koncertu
Akademickie Centrum Kultury UWM zaprasza 28 kwietnia na koncert pt. „Wiosenne tańcowanie – Warszawianka i Kortowo nie tylko na ludowo, inaugurujący „Studencki Wielosztuk Kulturalny”.

Koncert odbędzie się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego o godz. 17.00. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W programie między innymi: „Ballada Cygańska”, mazur z opery „Straszny Dwór” w wykonaniu „Warszawianki” oraz dwa premierowe obrazki w wykonaniu Kortowa: „Baw się razem z nami” i „Sądeckie Wirowanie”.

Szykuje się wielkie taneczne widowisko!

Studencki Wielosztuk Kulturalny” to druga edycja olsztyńskiego festiwalu kultury studenckiej organizowanego przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Podczas festiwalu zaprezentują się zespoły artystyczne działające w środowisku akademickim. Olsztyn reprezentować będą: Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, Chór im. prof. W. Wawrzyczka, Akademicka Orkiestra Dęta, Teatr Kloszart, Studencki Teatr Cezar.

Do udziału w festiwalu Akademickie Centrum Kultury UWM zaprosiło artystów z kraju i zagranicy. Jest to przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym, adresowane do wszystkich mieszkańców Olsztyna.

Tegoroczna edycja festiwalu wpisuje się w obchody jubileuszu XX-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Bilety do nabycia TUTAJ

Organizatorzy: Akademickie Centrum Kultury UWM, Fundacja im. Mariana Oczapowskiego

Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego

Patronat Honorowy: JM Rektor UWM prof. Ryszard J. Górecki, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz