Weta ma swojego Belfra

Najlepszym nauczycielem akademickim UWM została dr Maria Michalczyk z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

Głosowanie na Belfra UWM odbywało się za pomocą Facebooka. W trakcie 8 dni studenci oddali 35 tys. głosów. Najpopularniejszym nauczycielem akademickim UWM okazała się dr Maria Michalczyk z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. 2. miejsce w tegorocznym konkursie zajął dr Damian Wiśniewski z Wydziału Matematyki i Informatyki. 3. - zajął dr hab. Paweł Wysocki z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

- Dla mnie to taka Nagroda Nobla od studentów. Niesamowite wyróżnienie i myślę, że dla nauczyciela akademickiego jest ono najlepsze, jakie można dostać – cieszyła się zwyciężczyni.

Dr Maria Michalczyk pracę na UWM rozpoczęła w 2008 r. Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej prowadzi przedmioty dotyczące parazytologii i chorób owadów użytkowych. Studenci bardzo ją chwalą.

- Dr Maria Michalczyk to idealny Belfer. Wyróżnia ją energia i ogromny zapał, z którym prowadzi zajęcia. Zawsze nam powtarza, że parazytologia jest fajna i dzięki niej faktycznie taka jest. Wiedzę przedstawia bardzo przystępnie, nawet te trudniejsze tematy. Jest uprzejma, wyrozumiała i zawsze dla nas pomocna - zapewnia Klaudia Więcek, studentka III roku weterynarii na WMW.

Dr Michalczyk jest kobietą skromną.

- Jestem sobą i wydaje mi się, że studenci to doceniają. Uwielbiam swoją pracę, bo sprawia mi wielką przyjemność i czerpię z niej dużo energii. Bardzo się cieszę, że dziś widzę moich studentów uśmiechniętych – dodaje dr Michalczyk.

Trzynasta Gala Belfra UWM odbyła się 23 stycznia w Centrum Konferencyjnym. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili przede wszystkim kandydaci do tytułu Belfra 2018. Uczestniczyły w nich także władze rektorskie - prof. Ryszard Górecki - rektor UWM, prof. Jerzy Przyborowski - prorektor ds. kształcenia i studentów, prof. Mirosław Gornowicz - prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju oraz prof. Sławomir Przybyliński - prorektor ds. kadr. Przybyli również dziekani i laureaci tytułu Belfra z ubiegłych lat oraz sponsorzy. Jak co roku nie zawiedli także studenci, którzy wspierali swoich Belfrów.

Jakie cechy powinien mieć prawdziwy Belfer?

- Najlepszy nauczyciel to taki, który jest sprawiedliwy, wymagający, konsekwentny i zawsze pomocny studentom - wyjaśnia prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów.

Finaliści konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Każdy nominowany otrzymał pamiątkowe tabliczki, kwiaty i 1000 zł. Laureat trzeciego miejsca dodatkowo 2000 zł, drugiego – 3000 zł, a pierwszego – 5000 zł. Wszystkie osoby będące na podium otrzymały także skrzyneczki z miodami od Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM, nagrody rzeczowe od Fundacji „Żak”, vouchery do wykorzystania w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, ale także w kinie Helios i Fitness Club „Sylwetka”.

Uroczystość wzbogacił wspaniały występ Akademickiej Orkiestry Dętej UWM, która zaprezentowała 3 utwory: „Uptown Funk” Bruno Marsa, „Bad” Michaela Jacksona oraz „Soul Bossa Nova” Quincy Jonesa. Na scenie mogliśmy zobaczyć również sekcję tańca towarzyskiego Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM. Uwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu „Studio Accantus”. Organizatorem plebiscytu była Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM.

Relację z gali znajdziesz też w Radiu UWMFM

Wioleta Wróbel - studentka

w kategorii