Wernisaż Marcello Gobbi - Odrodzenie

Zapraszamy na wernisaż wystawy włoskiego artysty Marcello Gobbi "Odrodzenie", Prezentowane prace to swoiste obiekty, które są na pograniczu instalacji.

Wernisaż odbędzie się 11.04.2018 o godz. 18.00 w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia.

Marcello Gobbi urodził się w 1970 roku w Brescii, gdzie obecnie mieszka i pracuje na Akademii Sztuk Pięknych LABA. Twórczość artysty obejmuje różne dziedziny sztuki jednak wystawa prezentowana w galerii Stara Kotłownia zawiera 11 rzeźb uzupełnionych projekcją video.

Prezentowane prace to swoiste obiekty, które są na pograniczu instalacji. Artysta wykonuje mikro elementy tworząc makro wymiar obiektów w rzeczywistości. Zarówno forma pracy twórczej jak też użyty materiał są jego świadomym wyborem. Rzeźbiarskie obiekty stają się metaforą i artystyczną refleksją nad miejscem i czasem człowieka. Występujące nagie ludzkie ciała w zastygłych "plastikowych" pozach są głównym motywem występującym w twórczości artysty. Akt zatrzymania staje się swego rodzaju metamorfozą, dylematem współczesnego człowieka, który staje się rozciągnięty pomiędzy wzniesienie i zatracenie, ciszę i płacz, świadomość lub zapomnienie. W pewnym sensie stają się one pokłonem ku ludzkiemu losowi, jego codziennej kondycji egzystencjalnej i zmaganiu z niespodziankami rzeczywistości. Sylwetki występujące jak zamrożone w swoim upłynnieniu starają się przenieść widza w wizje, które mają wzywać do dialogu . Marcello Gobbi w swojej twórczości stawia przed odbiorcami odwieczne pytania o współczesny stan istnienia jednostki, pokazując przy tym enigmatyczny ucisk jaki jest wszechobecny.

w kategorii