Wernisaż grupy Exaequo

W Galerii Rynek na starym mieście 29 listopada (piątek) o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż grupy Exaequo „Druga skóra”.

Grupę zawiązały w 211 r. dwie artystki wykładowczynie Instytutu Sztuk Pięknych UWM – Renata Prabucka i Wioletta Jaskólska. Wystawa jest częścią projektu  „Sztuki piękne w promocji regionu warmińsko-mazurskiego".

Renata Zimnicka-Prabucka w 1999 roku uzyskała dyplom w dziedzinie malarstwa pod kierunkiem prof. Janusza Kaczmarskiego na Wydziale Artystycznym WSP w Olsztynie. Stypendystka Miasta Olsztyna w dziedzinie malarstwa w 2001 i 2008 roku. Inicjatorka wielu wystaw plastycznych młodych olsztyńskich artystów. Komisarz wystawy plastycznej Kongresu Warmii, Mazur i Powiśla 2000. Autorka 23 wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkudziesięciu zbiorowych. W 2007 roku zdobywczyni Grand Prix V Olsztyńskiego Biennale Plastyki  „O Medal Prezydenta" w Olsztynie.

Wioletta Jaskólska studiowała na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz na Wydziale Artystycznym UWCS w Lublinie. Dyplom z grafiki uzyskała w 1995 roku w pracowni prof. M. Snocha. Prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku. Od 1997 roku jest członkiem Okręgu Olsztyńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, wiceprezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, a także członkiem Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe, malarstwo na jedwabiu i rysunek. Zajmuje się też aranżacją wnętrz. W dorobku ma 38 wystaw indywidualnych i około 80 zbiorowych w kraju i za granicą.

w kategorii