Wernisaż Artystycznej Rezerwy Twórczej 2019

Artyści amatorzy związani z UWM już po raz 9 zapraszają ma wernisaż grupy A*R*T zorganizowany z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Wystawa prac artystów nieprofesjonalnych związanych z UWM na stałe wpisała się w kalendarz uniwersyteckich wydarzeń kulturalnych. Wernisaż odbędzie się 15.10. 2019 r. (wtorek) o godz. 13:00 w galerii wystawienniczej Biblioteki Uniwersyteckie ( I piętro). Wystawę będzie można oglądać do 20.12. br.

Od pierwszej wystawy (2011r.), myślą przewodnią było i jest prezentacja dorobku artystycznego – pracowników oraz emerytów UWM. Forma i technika prac jest dowolna: obrazy olejne, akwarele, rysunek, grafika, malowanie na szkle, rzeźba, ceramika, haft (malowanie igłą), tkactwo, metaloplastyka itp. Po zakończeniu wystawy staraniem komitetu organizacyjnego będzie wydanie albumu zawierającego wybrane prace od każdego z uczestników wystawy wraz z krótką notką o intencji autora w tworzeniu swoich prac oraz opis swojego dorobku twórczego za ostatni rok.

Honorowy Patronat nad wystawą objął prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.

Uczestnicy wernisażu: Anna Bednarska, Ewa Bednarska, Maria Bentkowska, Anna Bień, Eryka Białłowicz, Janusz Bieńkowski, Marta Bulik, Barbara Chodań, Stanisław Czachorowski, Dorota Czaplicka, Danuta Domska, Teresa Dziedzic, Stanisława Krystyna Grabka, Marek Hasso-Agopsowicz, Czesława Jabłonowska, Antoni Jarczyk, Bożenna Koper, Teresa Kosman, Barbara Kuczmarska, Andrzej Lubecki, Natalia Machałek, Marian Michałowski, Irena Olszewska, Michał Ostrowski, Tadeusz Rawa, Anna Spodniewska, Elżbieta Szafranko, Anna Szepielska-Sell, Elżbieta Walichnowska, Feliks Walichnowski.

Nowi członkowie oraz goście: Magdalena Dudzik, Adam Łyszkowicz, Iwona Mirowska-Ibron, Monika Biryło oraz Dariusz Brzóska.