Wernisaż Artystycznej Rezerwy Twórczej 2018

Artyści amatorzy związani z UWM już po raz 8 zapraszają ma wernisaż grupy A*R*T zorganizowany z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Wystawa prac artystów nieprofesjonalnych związanych z UWM na stałe wpisała się w kalendarz uniwersyteckich wydarzeń kulturalnych. Wernisaż odbędzie się 12.10. 2018 r. o godz. 13:00 w galerii wystawienniczej Biblioteki Uniwersyteckie ( I piętro). Wystawę będzie można oglądać do 20.12. br.

Od pierwszej wystawy (2011r.), myślą przewodnią było i jest prezentacja dorobku artystycznego – pracowników oraz emerytów UWM. Forma i technika prac jest dowolna: obrazy olejne, akwarele, rysunek, grafika, malowanie na szkle, rzeźba, ceramika, haft (malowanie igłą), tkactwo, metaloplastyka itp. Po zakończeniu wystawy  staraniem komitetu organizacyjnego będzie wydanie albumu zawierającego wybrane prace od każdego z uczestników wystawy wraz z krótką notką o intencji autora w tworzeniu swoich prac oraz opis swojego dorobku twórczego za ostatni rok.

Do roku 2017 członkowie grupy  zorganizowali 10 wystaw w galeriach wystawienniczych Biblioteki Głównej UWM,  w klubie Baccalarium  w Starej Kotłowni oraz w holu Olsztyńskiego Planetarium. W naszym gronie są osoby młode ale też o bardzo długim stażu artystycznym. Wielu członków organizuje wystawy na terenie lub  poza Olsztynem. W Kortowie, prace swoje wystawiało łącznie około 62 członków. W zależności od swoich pasji wyodrębniliśmy podzespoły m.in. A*R*T Ikony i  A*R*T Foto doskonaląc umiejętności poprzez kursy oraz specjalistyczne wykłady. Od roku 2015 w obrębie grupy A*R*T działa podzespół A*R*T Poetica, gdyż okazało się, że wielu z nas całkiem dobrzeopanowało wyrażania uczuć poprzez poezję. Swój dorobek  z wystaw drukujemy w albumach w których umieszczane są notki z opisem co  kogo inspirowało w tworzeniu aktualnych dzieł oraz fotki  najważniejszych prac.

Wystawa organizowana jest pod egidą Stowarzyszenia Absolwentów UWM oraz ZNP. Honorowy Patronat nad wystawą objął prof. Ryszard Górecki, rektor UWM.

Malarstwo, ikony, rysunek: Maria Bentkowska, Eryka Białłowicz, Janusz Bieńkowski,  Marta Bulik, Danuta Domska, Krystyna Grabka, Antoni Jarczyk, Teresa Kosman, Halina Krasińska, Marian Michałowski, Irena Olszewska, Michał Ostrowski,

Rzeźba, ceramika: Marzena Dadasiewicz, Antoni Jarczyk, Marta Bulik.

Rękodzieło artystyczne: Anna Bednarska,  Ewa Bednarska, Eryka Białłowicz, Barbara Chodań, Stanisław Czachorowski, Teresa Dziedzic Krystyna Grabka, Czesława Jabłonowska, Halina Krasińska, Natalia Machałek, Anna Spodniewska, Anna Szepelska-Sell.

Fotografika: Marzena Baniel, Marek Hasso-Agopsowicz, Bożenna Koper  Elżbieta Szafranko, Elżbieta i Feliks Walichnowscy.