Wernisaż Artystycznej Rezerwy Twórczej 2017

Zmień rozmiar tekstu

prace prezentowane podczas wernisażu A*R*T w 2016 roku
Artyści amatorzy związani z UWM już po raz 7 zapraszają ma wernisaż grupy A*R*T zorganizowany z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Zamiłowanie do sztuki po raz kolejny łączy pracowników UWM. Wystawa prac artystów nieprofesjonalnych już na stałe wpisała się w kalendarz uniwersyteckich wydarzeń kulturalnych. 13 października (piątek) o godz. 11:15 w galerii wystawienniczej Biblioteki Uniwersyteckiej (I piętro) odbędzie się wernisaż Artystycznej Rezerwy Twórczej A*R*T*.

Grupa A*R*T powstała w 2011 r. z inicjatywy nieprofesjonalnych artystów - pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od pierwszej wystawy myślą przewodnią jest prezentacja dorobku artystycznego – pracowników oraz emerytów UWM. Forma i technika prac jest dowolna: obrazy olejne, akwarele, rysunek, grafika, malowanie na szkle, rzeźba, ceramika, haft (malowanie igłą), tkactwo, metaloplastyka itp. Do 2017 r. członkowie grupy zorganizowali 10 wystaw w galeriach wystawienniczych Biblioteki Uniwersyteckiej, w klubie Baccalarium, w Starej Kotłowni oraz w holu Olsztyńskiego Planetarium. W ich gronie są osoby młode, ale też takie o bardzo długim stażu artystycznym. Wielu członków organizuje wystawy na terenie lub poza Olsztynem. W Kortowie - w okresie sześciu lat - prace swoje wystatwiło łącznie około 62 pracowników UWM. W zależności od pasji , powstały podzespoły, m.in. A*R*T Ikony i A*R*T Foto. Od 2015 r. działa także A*R*T Poetica. Wielu artystów amatorów uprawia poezję, dzieląc się swoimi uczuciami i emocjami. Swój dorobek z wystaw prezentują w wydawanych każdego roku albumach, w których umieszczane są krótkie notki o autorze i o aktualnych dokonaniach artystycznych oraz fotografie wybranych najważniejszych prac.

Wystawa organizowana jest pod egidą Stowarzyszenia Absolwentów UWM oraz ZNP i potrwa do 20 grudnia. Patronat nad wystawą objął rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

Relacja