VI edycja konkursu "O Trzcinę Kortowa"

Zmień rozmiar tekstu

Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, liceów oraz techników do udziału w szóstej edycji konkursu literackiego "O Trzcinę Kortowa".

Wybór tematu i formy utworu poetyckiego należy do uczestnika/uczestniczki. Nieprzekraczalny termin nadsyłania utworów pocztą tradycyjną upływa 31 stycznia 2017 r. Liczy się data stempla pocztowego.

Zgłosić należy zestaw trzech wierszy w czterech egzemplarzach. Wydruki utworów z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko, adres domowy, e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego e-mail, adres placówki oświatowej) uczestnicy lub szkoły nadsyłają na adres:

Instytut Polonistyki i Logopedii
Wydział Humanistyczny
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
ul. Kurta Obitza 1
z dopiskiem na kopercie „O Trzcinę Kortowa”.

Data rozstrzygnięcia Konkursu zostanie podana również na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii w zakładce „Konkurs Literacki o Trzcinę Kortowa”. Spotkanie uczestników oraz ich opiekunów literackich odbędzie się w budynku Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

Po ogłoszeniu werdyktu nagrodzone i wyróżnione utwory będą zawieszone na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii, a laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Najlepsze wiersze będą drukowane w „Wiadomościach Uniwersyteckich”.