V Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe

Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych Uniwersytetu Narodowego Lwowska Politechnika zapraszają wszystkich na V Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe.

Forum łączy środowiska akademickie z wielu ośrodków naukowych z Polski i Ukrainy. Odbywa się naprzemiennie w Olsztynie i we Lwowie.Tradycją stało się, że oprócz naukowców, doktorantów i studentów udział w Forach Polsko-Ukraińskich biorą radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jest to świetna okazja do zacieśnienia współpracy między województwem warmińsko-mazurskim a obwodem lwowskim.

Po raz kolejny swojego patronatu nad forum udzielił dr Gustaw M. Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, a także Andrij Deszczycia -  ambasador Ukrainy w Polsce, prof. Ryszard Górecki - rektor UWM oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych.

Wszystkie Fora odbywają się przy wsparciu Komitetu Rady Najwyższej Ukrainy ds. integracji europejskiej i Oksany Juriniec - posłanki do Rady Najwyższej Ukrainy, członkini grupy bilateralnej ukraińsko-polskiej.

Tegoroczna edycja Forum odbywa się w UWM w Olsztynie w dn. 23-24.05.2019 r. Miejsce obrad: Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia, ul. Romana Prawocheńskiego 9, Olsztyn Kortowo.

Więcej o forum na FB: https://www.facebook.com/PUFN2015/

Oprócz naukowców, doktorantów i studentów z Polski i Ukrainy wezmą w niej udział samorządowcy z Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Równieńskiej Rady Obwodowej.