UWM zagra w największej orkiestrze świata! Przed nami finał WOŚP

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Społeczność Uniwersytetu na różne sposoby włącza się w zbiórkę pieniędzy na rzecz walki z sepsą.

UWM znów gra z Orkiestrą

Pracownicy i studenci UWM mogą swoją cegiełkę wrzucić do puszki WOŚP, która znajduje się w Punkcie Informacji w Rektoracie (ul. Oczapowskiego 2). Czeka ona na wszystkich chętnych do czwartku włącznie. Później powędruje w nieco inne miejsce.

- W piątek do puszki WOŚP będą mogli dorzucać się senatorzy UWM - zaznacza Łukasz Staniszewski, rzecznik UWM. - Zbiórka będzie przeprowadzona podczas posiedzenia Senatu.

Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski przekazał na >>> aukcję koszulkę z podpisami złotych medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich w Tokio, wśród których są Konrad Bukowiecki i Karol Zalewski, którzy na co dzień trenują w klubie AZS UWM Olsztyn. Jak zaznaczył rzecznik UWM, autografy Natalii Kaczmarek, Karola Zalewskiego, Dariusz Kowaluka, Toma Walsha i Konrada Bukowieckiego mogą zdobić każdą ścianę i być wielką inspiracją w dążeniu do własnych sukcesów.

Wylicytować można także zwiedzanie olsztyńskiego zamku z siatkarzami Indykpolu AZS OlsztynTo okazja, by dowiedzieć się więcej o miejscu, którego zarządcą był sam Mikołaj Kopernik. Ci, którzy marzą o czasie przed radiowym mikrofone, mogą z kolei wylicytować udział w audycji Radia UWM FM "AZS na Fali" i spotkać się w studiu z siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn Jankiem Królem!

Z myślą o szczytnym celu Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena" wystawił na licytacje basenowe INTRO nurkowe.

Gorące serca morsów z WNT

W sobotę (28 stycznia) o godz. 14 Rada Wydziałowa Samorządu Studentów Wydziału Nauk Technicznych zaprasza tych, którym niestraszne zimno - studenckie morsowanie odbędzie się na plaży w Kortowie.

- Wydarzenie ma charakter otwarty- serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, pracowników, doktorantów, osoby, które morsują na co dzień, ale również tych, dla których morsowanie to coś nowego - informują przedstawiciele samorządu. - Głównym celem wydarzenia jest wsparcie WOŚP, ale warto pamiętać również o wspólnej integracji i zabawie nie tylko w wodzie, ale i przy ognisku, które rozgrzeje wszystkich obecnych po wyjściu z wody.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na >>> Facebooku.

Wydział Biologii i Biotechnologii dla WOŚP

Studenci i pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie znaleźli jeszcze inny pomysł na włączenie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę 29 stycznia w galerii handlowej Aura (Olsztyn) w godzinach 12.00-17.00 odbędą się pokazy edukacyjne:

• Grzybowe krzyżówki - quizy, gry i zabawy z grzybami w roli głównej poprowadzą mykolodzy ( dr hab. Anna Biedunkiewicz, studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Mykologów).
  • Co żyje zimą w rzece Łynie? - eksperci opowiedzą o biologii tych organizmów i powiedzą jak je rozpoznać (dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM oraz studentka biologii Magdalena Stawicka)
  • Krew bez tajemnic, Ile jest cukru w cukrze? Zobaczyć DNA (dr Aleksandra Kurzyńska, dr hab. inż. Grzegorz Panasiewicz, prof. UWM, dr hab. inż. Barbara Kamińska, prof. UWM, dr hab. Beata Kurowicka).
  • Zadziwiające zwierzęta morskie -wystawa zasobów Katedry Zoologii i kolekcji prywatnej (prof. dr hab. inż. Alicja Boroń, dr hab. Dorota Juchno, prof. UWM, mgr Małgorzata Tanajewska).

Szczegóły na >>> Facebooku

Finał WOŚP 2023 z ACK i Lakersami

Na scenie w Aurze zaprezentują się także agendy Akademickiego Centrum Kultury. O 14:30 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo", a o około 15:45 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Artemis".

Od godz. 12 do 16 będzie można z kolei  dowiedzieić się więcej o futbolu amerykański. Drużyna AZS UWM Lakers będzie zaprezentuje sprzęt sportowy i stroje do gry.

O tym, co jeszcze będzie działo się podczas Finału WOŚP w Olsztynie, można dowiedzieć się na >>> profilu facebookowym sztabu.